Τα Ιωάννινα υποδέχεται στο κλειστό το Σάββατο ο ΣΠΑΚ Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Βόλεϊ
- Εκτύπωση
Το ένα από τα δύο τελευταία παιχνίδια της κανονικής σεζόν δίνει το Σάββατο το απόγευμα ο ΣΠΑΚ στο κλειστό της Καρδίτσας υποδεχόμενος τον ΑΓΣ Ιωαννίνων.
Η ομάδα της Καρδίτσας με νίκη κλειδώνει οριστικά την κατάκτηση της 2ης θέσης στο πρωτάθλημα που θα την οδηγήσει στα μπαράζ των δευτεραθλητών. Από εκεί αν καταφέρει να επικρατήσει των υπολοίπων δύο ομάδων, θα έχει μια ευκαιρία να διεκδικήσει την άνοδο στην Volley League σε αγώνες play off με τις υπόλοιπες τρεις πρωταθλήτριες των ομίλων.
Η διαφορά ανάμεσα στις δύο ομάδες και φέτος είναι μεγάλη, έτσι ένας σοβαρός ΣΠΑΚ δεν αναμένεται να συναντήσει δυσκολίες στην επικράτηση. Η ομάδα της Ηπείρου ωστόσο έχει καταφέρει να κάνει δύο σημαντικές επιτυχίες εκτός έδρας την φετινή σεζόν κερδίζοντας τον Ερμή Πατρών αλλά και την Καλαμάτα.
Η αναμέτρηση θα ξεκινήσει στις 18:30 και διαιτητές θα είναι οι Χαρδαλίδης - Παπαγεωργίου Αχ.
Το πρόγραμμα της 20ης αγωνιστικής:
ΣΠΑ Καρδίτσας - ΑΓΣ Ιωαννίνων
ΣΑ Κολλεγίου Αθηνών - ΑΣΠ Ερμής
ΑΕΠ Ολυμπιάς - ΑΚ Ζωγράφου
ΑΣΠ Ερμής Ηγ/τσας - ΑΟ Παλλήνη (Kυριακή 23/3)
Μαλεσίνα - Μίλων 0-3 α.α.
Ρεπό: Καλαμάτα