Καληνύχτα βόλεϊ είπαν οι ομάδες της Α2 ανδρών Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Βόλεϊ
- Εκτύπωση
Με πλήρη υποβάθμιση του πρωταθλήματος ολοκληρώθηκε η τελευταία αγωνιστική της Α2 Βόλεϊ ανδρών με πέντε εκ των έξι συνολικά αγώνων να κρίνονται στα "χαρτιά"!
Με εξαίρεση ένα αγώνα που έγινε γιατί και οι δύο ομάδες προέρχονται από την ίδια πόλη, όλοι οι υπόλοιποι δεν έγιναν και κατέληξαν με νίκες 3-0. Η όλη κατάσταση σίγουρα δεν τιμά ούτε την ομοσπονδία αλλά ούτε και τις ίδιες τις ομάδες που βρήκαν αυτό τον τρόπο για να διαμαρτυρηθούν για το δίκαιο αίτημά τους.
Σε ότι αφορά τον ΣΠΑΚ, η διοίκηση του από την Πέμπτη είχε ενημερώσει για την μη κάθοδό του στον αγώνα με τον Οδυσσέα Αμαρουσίου διαμαρτυρόμενος για την μη καταβολή των επιχορηγήσεων από την Γ.Γ.Α. αλλά και για την στάση των φορέων της τοπικής αυτοδιοίκησης στο νομό μας.
Τα αποτελέσματα της 22ης αγωνιστικής:
Γ.Σ. Πανελλήνιος - Α.Ο. Παλλήνη 3-1
ΕΣΟΠ Επίκουρος - Α.Ο. Ταταύλα 0-3
Α.Ο. Οδυσσέας Αμαρουσίου - Σ.Π.Α. Καρδίτσας 3-0
Α.Σ. Κόροιβος Αμαλιάδος - ΑΟΝΣ Μίλων 0-3
Α.Ο. Ορεστιάδος - Γ.Ε. Παναχαϊκή 3-0
ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου - ΑΣΠ. Μεταμόρφωσης 3-0