Κύριος ήρθε και κύριος φεύγει ο Καναδός Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Βόλεϊ
- Εκτύπωση
Παρελθόν αποτελεί και τυπικά από χθες για την ομάδα του ΣΠΑΚ, ένας μεγάλος αθλητής, ένας αθλητής κόσμημα για το βόλεϊ της Καρδίτσας και όχι μόνο.
Ο Λουίς - Πιερ Μέινβιλ, επέστρεψε την Δευτέρα στην πατρίδα του, τον Καναδά, όπου θα συνεχίσει την αποθεραπεία του με στόχο να μπορέσει να βοηθήσει την εθνική του ομάδα στην προσπάθεια που θα κάνει για να βρεθεί στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Λονδίνου.
Ο 26χρονος κεντρικός που ήρθε πέρσι στην ομάδα και βοήθησε τα μέγιστα, τραυματίστηκε στο τέλος της περασμένης σαιζόν σοβαρά, με αποτέλεσμα να μείνει για αρκετό διάστημα εκτός αγωνιστικών χώρων. Επανήλθε φέτος λίγο μετά τα Χριστούγεννα, ωστόσο και πάλι δεν φάνηκε τυχερός, αφού ξανατραυματίσθηκε στην Πάτρα στο παιχνίδι με την Παναμαϊκή. Ο εξαίρετος παίκτης που είχαμε την τύχη να δούμε με τα χρώματα του ΣΠΑΚ, μέσω facebook έστειλε μήνυμα σε όλους τους Καρδιτσιώτες φιλάθλους και τους ευχαριστεί για τα 2 χρόνια που πέρασε στην Καρδίτσα.
Louis-Pierre Mainville
I'm leaving tomorrow to go to Athens and I fly on monday. I would like to give a message to all the people of Karditsa to say thanks for the 2 years I had here.
(Φεύγω αύριο για την Αθήνα και την Δευτέρα πετάω. Θα ήθελα να δώσω ένα μήνυμα για τους ανθρώπους της Καρδίτσας να πω ένα ευχαριστώ για τα 2 χρόνια που είχα εδώ).