Με προπονητικό δίδυμο ο ΣΠΑΚ στη νέα σεζόν Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Βόλεϊ
- Εκτύπωση
Με προπονητικό δίδυμο θα αγωνιστεί τη νέα σεζόν ο ΣΠΑΚ στην Α2 βόλεϊ ανδρών που από την φετινή σεζόν θα πραγματοποιηθεί σε τρεις ομίλους.
Έτσι την θέση του Σοφοκλή Θεοδωρίδη θα βρεθούν ο Μάκης Νεδιλάκης και ο Φώτης Αλεξίου που θα αναλάβουν το κοουτσάρισμα της ομάδας για την σεζόν 2012-2013. Η διοίκηση πιστεύει στις δυνατότητες των δύο βολεϊμπολιστών και τους ανέθεσε αυτόν το σημαντικό ρόλο σε μια κομβική εποχή για το ΣΠΑΚ αλλά και γενικότερα για το άθλημα. Παράλληλα οι δύο αθλητές θα διατηρήσουν την ιδιότητα του παίκτη και θα συμμετέχουν κανονικά στις δραστηριότητες της ομάδας.
Θυμίζουμε ότι την περασμένη χρονιά ο Μάκης Νεδιλάκης είχε ένα σοβαρό τραυματισμό στον αγώνα με τον Μίλωνα στην Καρδίτσα (10 Δεκεμβρίου) και αναγκάσθηκε να υποβληθεί σε εγχείρηση στον αχίλλειο τένοντα, κάτι που του κόστισε την συμμετοχή στο υπόλοιπο πρωτάθλημα.
Στις 27 Αυγούστου πιθανότατα θα γίνει η πρώτη συγκέντρωση της ομάδας ενόψει της νέας σεζόν και δύο μήνες πριν την έναρξη των επίσημων υποχρεώσεων στην Α2. Θυμίζουμε ότι φέτος για πρώτη φορά η ομάδα του ΣΠΑΚ θα συμμετέχει στον θεσμό του κυπέλλου, ξεκινώντας τις υποχρεώσεις της πιθανότατα το Νοέμβριο. Τέλος και σε ότι αφορά κινήσεις για την ενδυνάμωση της ομάδας, σε εξέλιξη είναι συνομιλίες για πιθανές μεταγραφές χωρίς όμως να υπάρχει κάποια οριστική απόφαση.