ΣΠΑΚ: Το Σάββατο οι άνδρες την Κυριακή οι γυναίκες Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Βόλεϊ
- Εκτύπωση
Ένα γεμάτο διήμερο βόλεϊ θα έχουν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν οι φίλαθλοι του αθλήματος το προσεχές Σαββατοκύριακο στην Καρδίτσα.
Το Σάββατο η ανδρική ομάδα του ΣΠΑΚ υποδέχεται την πρωταθλήτρια ομάδα Νίκη Αιγινίου στις 19:00. Ένα παιχνίδι χωρίς βαθμολογικό ενδιαφέρον κι έτσι οι δυο ομάδες θα προσπαθήσουν να παρουσιάσουν θέαμα. Ένας πρόσθετος λόγος είναι ότι οι φίλαθλοι της Καρδίτσας θα μπορέσουν να παρακολουθήσουν και κάποιους παίκτες από την νέα φουρνιά της ομάδας. Ο Σοφοκλής Θεοδωρίδης λόγω των τραυματισμών βασικών παικτών αποφάσισε να προωθήσει παίκτες από την εφηβική ομάδα και οι οποίοι αφήνουν άριστες εντυπώσεις.
Την Κυριακή η γυναικεία ομάδα του ΣΠΑΚ στις 18:00 υποδέχεται τη Νίκη Βόλου. Ένα ματς στο οποίο το συγκρότημα του Τάσου Ασημακόπουλου θέλει μόνο τη νίκη για να περάσει στο final four και στο οποίο θα διεκδικήσει την άνοδο στην Α2. Να θυμίσουμε ότι στον πρώτο γύρο τα κορίτσια της ομάδας μας κέρδισαν στον Βόλο με 3-2 σετ