Με αισιοδοξία και στόχο την άνοδο ξεκίνησε η προετοιμασία της αντρικής ομάδας του ΣΠΑΚ (+Φώτο +Βίντεο) Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Βόλεϊ
- Εκτύπωση
Η συμπλήρωση τριάντα χρόνων συνεχούς αθλητικής παρουσίας του ΣΠΑΚ πρέπει να συνοδευτεί και με επάνοδο της ομάδας στην Α2 κατηγορία και αυτός είναι ο στόχος για τη νέα περίοδο.
Η αντρική ομάδα του ΣΠΑΚ που έχει συνδέσει το όνομά της με τις πιο λαμπρές σελίδες του Καρδιτσιώτικου βόλεϊ και οδήγησε πολλά παιδιά στο άθλημα, άφησε πίσω της την περσινή αποτυχημένη περίοδο και ξεκίνησε σήμερα με αισιοδοξία την προετοιμασία για το καινούργιο πρωτάθλημα.
Δείτε βίντεο του Karditsalive.Net από την πρώτη προπόνηση του ΣΠΑΚ:
Η πρώτη μέρα είχε να παρουσιάσει την παρουσία 11 παλιών και νέων παικτών που υπό τις οδηγίες του τεχνικού της ομάδας Φώτη Αλεξίου έκαναν ένα πρώτο ξεμούδιασμα για να μπουν τις επόμενες ημέρες σε ρυθμούς προπονήσεων.
Η συγκέντρωση έγινε στον στίβο του ΔΑΚ και πέραν παικτών και τεχνικής ηγεσίας έδωσαν το παρόν τα περισσότερα μέλη του Διοικητικού Συμβουλίου με επικεφαλής τον πρόεδρο κ. Ηλία Αντωνίου.
Οι διοικούντες στις ομιλίες τους προς τους παίκτες εξέφρασαν την εμπιστοσύνη στις ικανότητες τους και ζήτησαν πρώτα απ’ όλα πειθαρχία και δουλειά για να μπορέσει η ομάδα να φθάσει στον στόχο της που δεν μπορεί να είναι άλλος από την άνοδο.
Ο κ. Αντωνίου σε δηλώσεις του στα ΜΜΕ που βρέθηκαν στην πρώτη του ΣΠΑΚ αναφέρθηκε στα τριάντα χρόνια ιστορίας της ομάδας, στο σημαντικό γεγονός ότι το 95% των παικτών είναι από την Καρδίτσα αλλά και στην πολύ καλή δουλειά που γίνεται στα τμήματα υποδομών με την εφηβική ομάδα να φθάνει πέρυσι στις 4 καλύτερες της χώρας.
Υποσχέθηκε συνέχιση της προσπάθειας και κάλεσε τους φορείς αλλά και κάθε Καρδιτσιώτη να βοηθήσει αυτές τις ομάδες που αντιμετωπίζουν με σοβαρότητα τον ερασιτεχνικό αθλητισμό.
![]() |
![]() |
Π.Κ.