Με Φ. Αλεξίου στον πάγκο ο ΣΠΑΚ - Ξεκινά τη Δευτέρα η προετοιμασία
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Βόλεϊ
- Εκτύπωση
Ο Φώτης Αλεξίου θα αναλάβει και τη νέα αγωνιστική περίοδο 2017-18 το τιμόνι της αντρικής ομάδας βόλεϊ του ΣΠΑ Καρδίτσας, κατόπιν συμφωνίας του με τους ανθρώπους της διοίκησης.
Ο έμπειρος τεχνικός μετρά ήδη 3 χρόνια προπονητικής εμπειρίας στην ομάδα και με την καθοδήγησή του οδήγησε την ομάδα στην άνοδο ξανά στην Α2 κατηγορία στην οποία αγωνίστηκε κατά την περυσινή χρονιά. Εκτός όμως από τα χρόνια που διετέλεσε προπονητής, ο Φ. Αλεξίου αγωνίστηκε για πολλά χρόνια με τη φανέλα της ομάδας και γνωρίζει καλά τους ανθρώπους της.
Έτσι, αποτελεί κοινή πίστη ότι η ανανέωση αυτής της συνεργασίας και η άψογη συνεργασία μεταξύ της νέας διοίκησης, του προπονητή και των αθλητών θα οδηγήσουν το αντρικό τμήμα σε μεγάλες επιτυχίες με στόχο την επιστροφή του στην Α2 Κατηγορία.
Τη Δευτέρα 18 Σεπτεμβρίου ξεκινάει η προετοιμασία για την νέα αγωνιστική περίοδο ενώ τις επόμενες ημέρες αναμένεται να γίνει γνωστό το ρόστερ της ομάδας, ποιοι δηλαδή θα παραμείνουν από την περσινή ομάδα και ποιοι θα έρθουν ως ενίσχυση.