Να μην τριτώσει ...το κακό στην Πάτρα θα επιδιώξει το Σάββατο ο ΣΠΑΚ
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Βόλεϊ
- Εκτύπωση
Την τρίτη απόπειρά του να πάρει βαθμό η βαθμούς θα επιχειρήσει το απόγευμα του Σαββάτου στην Πάτρα ο ΣΠΑΚ στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής της Α2 Βόλεϊ.
Η ομάδα της Καρδίτσας γνώρισε ήδη δύο ήττες με 3-0 σετ από Ολυμπία και Απόλλων την 2η και 4η αγωνιστική αντίστοιχα και αισιοδοξεί να πετύχει κάτι καλύτερο την 6η αγωνιστική. Η Ε.Α. Πατρών ωστόσο είναι ένας ισχυρός αντίπαλος ειδικά στην έδρα της όπου είναι αήττητη έχοντας χάσει μόνο ένα σετ σε τρεις αγώνες.
Ο ΣΠΑΚ από την πλευρά του στο παιχνίδι με τη Νίκη Αιγινίου (ήττα 2-3 σετ εντός) έδειξε πως αδικεί τον εαυτό του με την προτελευταία θέση της βαθμολογίας και πως αν σταθεροποιήσει την απόδοσή του θα έχει σίγουρα καλύτερα αποτελέσματα στο μέλλον.
Διαιτητές του αγώνα που θα ξεκινήσει στις 18:00 του Σαββάτου θα είναι οι Γεράνιος - Μπακλέσης.
Το πρόγραμμα της 6ης αγωνιστικής (Σάββατο 17/12 στις 18:00):
Νίκη Αιγινίου - ΑΣ Άθλος Ορεστιάδας (Κυριακή 18/12 στις 17:00)
ΕΑ Πατρών - ΣΠΑ Καρδίτσας
ΑΣ Ελπίς - ΑΣ Πήγασος Κοζάνης (Κυριακή 18/12 στις 18:00)
ΑΣ Άρης - ΑΕΠ Ολυμπιάς
Ρεπό: ΑΣΠ Απόλλων