Πέμπτη 18/7: Πάνω από τους 43 βαθμούς Κελσίου η θερμοκρασία στη Μεσσηνία - Στους 39,3 Καρδίτσα και Μουζάκι
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Επικαιρότητα
- Εκτύπωση
![Πέμπτη 18/7: Πάνω από τους 43 βαθμούς Κελσίου η θερμοκρασία στη Μεσσηνία - Στους 39,3 Καρδίτσα και Μουζάκι](/media/k2/items/cache/5e91f63d68df94b85065c6611afda3b6_L.jpg?t=20240718_145014)
Συνεχίζονται για 11η συνεχόμενη ημέρα οι πολύ υψηλές θερμοκρασίες στη χώρα μας.
Η μέγιστη θερμοκρασία την Πέμπτη 18/07 καταγράφηκε στη Σκάλα Μεσσηνίας (43.1 °C), ακολούθησε Ωλένη Ηλείας (42.7 °C) και το Ηλιόλουστο Κιλκίς (42.4 °C). σύμφωνα με δίκτυο αυτόματων μετεωρολογικών σταθμών του Εθνικού Αστεροσκοπείου Αθηνών / meteo.gr.
Στην Π.Ε. Καρδίτσας η υψηλότερη θερμοκρασία καταγράφηκε στην Καρδίτσα και το Μουζάκι με 39,3 βαθμους Κελσίου, ακολούθησε η Απιδιά με 37,9, το Σμόκοβο με 36,6, η Καστανιά με 33,0 και η Πεζούλα με 32,9.
Τελευταία τροποποίηση στις18 Ιουλίου 2024, 17:50