Διακόπηκε προσωρινά το βράδυ του Σαββάτου λόγω χιονόπτωσης η κυκλοφορία οχημάτων στο συνδετήριο δρόμο του Ε65 στην Ξυνιάδα
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Επικαιρότητα
- Εκτύπωση
![Διακόπηκε προσωρινά το βράδυ του Σαββάτου λόγω χιονόπτωσης η κυκλοφορία οχημάτων στο συνδετήριο δρόμο του Ε65 στην Ξυνιάδα](/media/k2/items/cache/9e667c75a599cec1483b508c8c25c5ed_L.jpg)
Προβλήματα στην κίνηση των οχημάτων από και προς τον Ε65 στο ύψος της Ξυνιάδας σημειώθηκαν το βράδυ του Σαββάτου (18/12) εξαιτίας της έντονης χιονόπτωσης που ήταν σε εξέλιξη.
Ειδικότερα με απόφαση της Αστυνομικής Διεύθυνσης Φθιώτιδας λίγα λεπτά μετά τα μεσάνυχτα διακοπήκε η κυκλοφορία και στα δύο ρεύματα κυκλοφορίας στο συνδετήριο δρόμο της π. Εθνικής Οδού με τον Ε65. Η κυκλοφορία μέσω του αυτοκινητοδρόμου γινόταν από τον ανισόπεδο Κόμβο Σοφάδων έως τις 02.45 όπου κόπασαν τα φαινόμενα και αποκαταστάθηκε η κυκλοφορία.
φωτο αρχείου