Πήλιο: Σύλληψη άνδρα για κατοχή ναρκωτικών Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Μαγνησία
- Εκτύπωση
![Πήλιο: Σύλληψη άνδρα για κατοχή ναρκωτικών](/media/k2/items/cache/dbf633d46d91a5982b453d8a99bf0dac_L.jpg)
Συνελήφθη, σήμερα (13-10-2023) το μεσημέρι σε περιοχή του Πηλίου, από αστυνομικούς του Τμήματος Δίωξης Ναρκωτικών της Υποδιεύθυνσης Ασφάλειας Βόλου, ένας άνδρας, σε βάρος του οποίου σχηματίστηκε δικογραφία για παράβαση της νομοθεσίας περί ναρκωτικών.
Ειδικότερα, μετά από κατάλληλη αξιοποίηση στοιχείων, οι αστυνομικοί διενήργησαν νομότυπη έρευνα στην οικία του, κατά την οποία βρέθηκε και κατασχέθηκε μία νάιλον σακούλα με ποσότητα ακατέργαστης κάνναβης, συνολικού βάρους -137,57- γραμμαρίων.
Ο συλληφθείς θα οδηγηθεί στον κ. Εισαγγελέα Πλημμελειοδικών Βόλου.