Τρέχει να "σώσει ότι σώζεται" στη Σκόπελο η Περιφέρεια Θεσσαλίας - Σε κατάσταση έκτακτης ανάγκης το νησί
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Μαγνησία
- Εκτύπωση
Κλιμάκιο της Περιφέρειας Θεσσαλίας με επικεφαλή τον αντιπεριφεριεάρχη Σποράδων Νήσων Νίκο Πλωμαρίτη, μεταβαίνει το πρωί της Τετάρτης στη Σκόπελο η οποία τις τελευταίες ώρες επλήγη από ακραία καιρικά φαινόμενα τα οποία προκάλεσαν καταστροφές στο νησί.
Σε κατάσταση έκτακτης ανάγκης αναμένεται να κηρυχθεί το νησί τις επόμενες ώρες ενώ Περιφέρεια και Δήμος Σκοπέλου προσπαθούν να αντιμετωπίσουν κατά το δυνατόν αμεσότερα και αποτελεσματικότερα τα προβλήματα που έχουν δημιουργηθεί.
Ευθύνες ωστόσο κατ' ελάχιστον, για την μη ενημέρωση των πολιτών της Θεσσαλίας για το σφοδρό κύμα κακοκαιρίας που θα χτυπούσε την περιοχή, υπάρχουν και θα πρέπει να αναζητηθούν από τους αρμοδίους.