Διαρρήκτες: Όχι πλέον χρήματα ...μόνο τρόφιμα ! Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Μαγνησία
- Εκτύπωση
Σε πρώτη ζήτηση ως φαίνεται είναι τα τρόφιμα και τα ποτά αυτή την εποχή από τους διαρρήκτες αφού μετά το δίδυμο που "άδειασε" μια κάβα την Τρίτη στον Τύρναβο τώρα νέο δίδυμο "χτύπησε" με παρόμοιο τρόπο στο Λαύκο Μαγνησίας το πρωί της Τετάρτης 7 Δεκεμβρίου 2011.
Ειδικότερα, δύο Αλβανοί ηλικίας 35 και 20 ετών συνελήφθησαν από αστυνομικούς του Αστυνομικού Σταθμού Αργαλαστής Μαγνησίας έπειτα από διπλή "επιδρομή" τους σε εστιατόριο στην περιοχή του Λαύκου, όπου εισήλθαν εντός και αφαίρεσαν μεγάλη ποσότητα φιαλών διαφόρων ποτών, και ένα μικρό ποσό χρημάτων ενώ αργότερα διέρρηξαν αποθήκη που βρίσκεται σε κοντινή απόσταση και αφαίρεσαν ένα δοχείο με 50 λίτρα ελαιόλαδο και ποσότητες διαφόρων τροφίμων.
Μετά από αναζητήσεις, οι δύο αλλοδαποί εντοπίστηκαν και συνελήφθησαν. Στην κατοχή τους βρέθηκαν άπαντα τα προαναφερόμενα αφαιρεθέντα αντικείμενα, κατασχέθηκαν και αποδόθηκαν στους παθόντες.