Δύο συλλήψεις σε Βόλο για κατοχή και εμπορία ναρκωτικών Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Μαγνησία
- Εκτύπωση
Σε σύλληψεις δύο πολιτών ηλικίας 31 και 33 ετών προχώρησε την Δευτέρα 3 Οκτωβρίου 2011 το Τμήματος Δίωξης Ναρκωτικών Βόλου για κατοχή και διακίνηση ναρκωτικών ουσιών.
Οι δύο συλλήψεις έγιναν το απόγευμα και κατά την διάρκεια αστυνομικού ελέγχου όπου βρέθηκαν στην κατοχή του 31χρονου μία νάιλον συσκευασία με ποσότητα ακατέργαστης κάνναβης, συνολικού βάρους 300 γραμμαρίων και 14 δισκία ναρκωτικού φαρμάκου Vulbegal, τα οποία κατείχε με σκοπό την εμπορία ενώ στην κατοχή του 33χρονου βρέθηκε και κατασχέθηκε μία χάρτινη συσκευασία με ποσότητα ακατέργαστης κάνναβης, συνολικού βάρους 38 γραμμαρίων.
Και οι δύο συλληφθέντες θα οδηγηθούν στον Εισαγγελέα Πλημμελειοδικών Βόλου.
Τελευταία τροποποίηση στις4 Οκτωβρίου 2011, 12:43