Επεισόδια στο Βόλο για τον υποβιβασμό στη Δ' Εθνική Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Μαγνησία
- Εκτύπωση
Σοβαρά επεισόδια συμβαίνουν αυτή τη στιγμή στο κέντρο του Βόλου και πιο συγκεκριμένα έξω από τα γραφεία της Νομαρχιακής Επιτροπής του ΠΑΣΟΚ στην οδό Δημητριάδος.
Οι φίλοι της ομάδος του Βόλου βάζουν φωτιά σε κάδους και πετάνε αντικείμενα κατά των γραφείων του κυβερνώντος κόμματος αφού η απόφαση που ανακοινώθηκε πριν λίγο οδηγεί την ομάδα τους και την Καβάλα στην Δ Εθνική.
Οι δυνάμεις ασφαλείας που είναι παρατεταγμένες σε πολλά σημεία του Βόλου κάνουν χρήση δακρυγόνων για να διαλύσουν τους οπαδούς που έχουν κατακλύσει το κέντρο της πόλης.
Ανάμεσα στις πρώτες αντιδράσεις των οπαδών είναι και η απόφαση να μπλοκάρουν την έναρξη του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος Υδατοσφαίρισης που ξεκινά στο Βόλο την Παρασκευή.
Τελευταία τροποποίηση στις23 Αυγούστου 2011, 20:47