Τρεις συλλήψεις σε Μαγνησία για κατοχή ναρκωτικών ουσιών Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Μαγνησία
- Εκτύπωση
Στην πρώτη περίπτωση συνελήφθη, το μεσημέρι της Πέμπτης στο Βόλο, από αστυνομικούς του Τμήματος Δίωξης Ναρκωτικών Βόλου, ένας 40χρονος, για διακίνηση ναρκωτικών ουσιών.
Ειδικότερα, κατά τη διάρκεια αστυνομικού ελέγχου στην κατοχή του 40χρονου, βρέθηκαν και κατασχέθηκαν:
• μια νάιλον συσκευασία με ηρωίνη συνολικού βάρους δέκα γραμμαρίων και
• δύο 2 χάρτινες συσκευασίες με ακατέργαστη κάνναβη συνολικού βάρους εικοσιτεσσάρων και τριών γραμμαρίων αντίστοιχα, τις οποίες προόριζε για εμπορία.
Επίσης συνελήφθησαν, το απόγευμα της Πέμπτης στην Ανακασιά Μαγνησίας, από αστυνομικούς του Αστυνομικού Τμήματος Περιφέρειας Βόλου, δύο πολίτες, ηλικίας 28 και 32 για κατοχή ναρκωτικών ουσιών.
Ειδικότερα, κατά τη διάρκεια αστυνομικού ελέγχου στην κατοχή των συλληφθέντων βρέθηκε και κατασχέθηκε μια νάιλον συσκευασία με ποσότητα ακατέργαστης κάνναβης συνολικού βάρους επτά γραμμαρίων.