"Κρεσέντο" συλλήψεων στα Τρίκαλα για κατοχή κάνναβης το τελευταίο 24ωρο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Τρίκαλα
- Εκτύπωση
Συγκεκριμένα:
Συνελήφθη το βράδυ της Παρασκευής στα Τρίκαλα, από αστυνομικούς της Ομάδας ΔΙ.ΑΣ. Τρικάλων, ένας 53χρονος διότι κατελήφθη να κατέχει μία νάιλον συσκευασία με μικροποσότητα κάνναβης, η οποία κατασχέθηκε.
Το βράδυ επίσης στα Τρίκαλα, συνελήφθηε από αστυνομικούς του Τμήματος Ασφάλειας Τρικάλων ένας 34χρονος ο οποίος επέβαινε σε λεωφορείο των υπεραστικών γραμμών του Κ.Τ.Ε.Λ. Τρικάλων, διότι κατελήφθη να κατέχει τρεις νάιλον συσκευασίες με κάνναβη, συνολικού βάρους (22,1) γραμμαρίων, οι οποίες κατασχέθηκαν.
Τέλος, τις πρώτες πρωινές ώρες του Σαββάτου στα Τρίκαλα, συνελήφθησαν από αστυνομικούς της Ομάδας ΔΙ.ΑΣ. Τρικάλων, δύο άνδρες ηλικίας 32 και 34 ετών, διότι κατά τον αστυνομικό έλεγχο που διενεργήθηκε στο Ι.Χ. επιβατικό αυτοκίνητο που επέβαιναν, βρέθηκαν στην κατοχή τους και κατασχέθηκαν δύο νάιλον συσκευασίες με μικροποσότητα κάνναβης.