Τρεις συλλήψεις στα Τρίκαλα για κατοχή κάνναβης και παραμέληση εποπτείας ανηλίκου
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Τρίκαλα
- Εκτύπωση
Συνελήφθησαν, το απόγευμα του Σαββάτου (12/11) στα Τρίκαλα, από αστυνομικούς της Ομάδας ΔΙ.ΑΣ. σε συνεργασία με αστυνομικούς του Τμήματος Ασφάλειας Τρικάλων, δύο νέοι ηλικίας 18 και 16 ετών, σε βάρος των οποίων σχηματίστηκε δικογραφία για κατοχή ναρκωτικών ουσιών.
Ειδικότερα, κατά τον αστυνομικό έλεγχο, βρέθηκαν στην κατοχή τους και κατασχέθηκαν τρεις χάρτινες συσκευασίες με ποσότητες ακατέργαστης κάνναβης, συνολικού βάρους 46 γραμμαρίων, καθώς και δύο κινητά τηλέφωνα.
Σε νομότυπη έρευνα που διενεργήθηκε στην οικία του 18χρονου, βρέθηκε ακόμη και κατασχέθηκε μία νάιλον συσκευασία με ποσότητα ακατέργαστης κάνναβης, βάρους 24 γραμμαρίων.
Επιπλέον, συνελήφθη και η 40χρονη μητέρα του 16χρονου για το αδίκημα της παραμέλησης εποπτείας ανηλίκου.