Νέος διοικητής στο Γ.Ν. Τρικάλων ο Δημήτριος Παρθένης Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Τρίκαλα
- Εκτύπωση
Ύστερα από εισήγηση της αρμόδιας Επιτροπής Αξιολόγησης η πολιτική ηγεσία του υπουργείου Υγείας επέλεξε για το Γ.Ν. Τρικάλων διοικητή τον Δημήτριο Παρθένη.
Αναλυτικά η σχετική γνωστοποίηση:
Δημήτριος Παρθένης: Είναι πτυχιούχος της Ιατρικής Σχολής του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών, κάτοχος Μεταπτυχιακού Διπλώματος στη Βιοϊατρική Έρευνα (M.Sc.) με ειδίκευση στην «Κλινική και Εργαστηριακή Ιατρική» από το ίδιο Πανεπιστήμιο και Διδάκτωρ της Ιατρικής Σχολής του Πανεπιστημίου Αθηνών. Έχει εργαστεί ως ιδιώτης Αγγειοχειρουργός, επικουρικός επιμελητής στο EKAB, γιατρός στον Ελληνικό Στρατό και ως επιστημονικός συνεργάτης του ιδρύματος «ΘΩΡΑΞ». Από το 2012 έως σήμερα, επίσης, προσφέρει εθελοντικά τις υπηρεσίες του ως γιατρός στο «Κοινωνικό Ιατρείο & Φαρμακείο Αλληλεγγύης» στην Αθήνα.