Ντέρμπι για την εκλογή του Κ. Αγοραστού στο 8,5% της ενσωμάτωσης
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Περιφερειακές εκλογές - Θεσσαλία
- Εκτύπωση
![Ντέρμπι για την εκλογή του Κ. Αγοραστού στο 8,5% της ενσωμάτωσης](/media/k2/items/cache/2733859cd31f07a0dd7506b39a17df23_L.jpg?t=20231008_172720)
Με καταγεγραμμένα τα αποτελέσματα σε 140 από τα 1.639 εκλογικά τμήματα (8,54%) της Π.Ε Θεσσαλίας προηγείται ο κ. Αγοραστός με ποσοστό 42,24% χωρίς όμως να εξασφαλίζει το απαιτούμενο 43% +1 ψήφο για εκλογή από τον πρώτο γύρο.
Ακολουθεί ο κ. Κουρέτας με 33,51% και στην 3η θέση βρίσκεται ο κ. Τσιαπλές λαμβάνοντας 12,98%. Ακολουθούν η Κα Τζανακούλη με 9,19 % και ο κ. Ταλαχούπης με 2,09%
Δείτε ζωντανά τη ροή των αποτελεσμάτων από τις ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΕΣ εκλογές εδώ.
Τελευταία τροποποίηση στις8 Οκτωβρίου 2023, 20:27