Δημοτικό Σχολείο Αγναντερού: Κυκλοφοριακή αγωγή Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Εκδηλώσεις
- Εκτύπωση
![Δημοτικό Σχολείο Αγναντερού: Κυκλοφοριακή αγωγή](/media/k2/items/cache/a0619f2ae40a5e8d85c0b193a62a82b1_L.jpg)
Το σχολείο μας στο πλαίσιο της διαμόρφωσης κυκλοφοριακής συνείδησης με στόχο την πρόληψη και τη διασφάλιση της υγείας των μαθητών/τριών μας, προσκάλεσε εκπρόσωπο της Ελληνικής Αστυνομίας, για να υλοποιήσει ενημερωτικές παρεμβάσεις για τον ασφαλή τρόπο κυκλοφορίας των μαθητών/τριών στους δρόμους ως πεζοί, ως επιβάτες σε αυτοκίνητα, ως ποδηλάτες.
Ευχαριστούμε θερμά τον Αστυνόμο Β΄, κ. Μαυρόπουλο Βασίλειο, του τμήματος της Τροχαίας του Α.Τ. Καρδίτσας, για την εξαιρετική εκπαιδευτική δραστηριότητα και τον χρόνο που διέθεσε στους/στις μαθητές/τριες της Ε΄και Στ΄τάξης, οι οποίοι/ες μετά από αυτές τις παρεμβάσεις ελπίζουμε να έχουν ευαισθητοποιηθεί και να υιοθετήσουν μια πιο ενεργή στάση πρόληψης και αντιμετώπισης των ατυχημάτων.
ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΑΓΝΑΝΤΕΡΟΥ