Ιερά Μητρόπολη: Πρόγραμμα εκκλησιασμού για 23 & 24 Ιουνίου Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Εκδηλώσεις
- Εκτύπωση
Ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης μας κ. Τιμόθεος, το εσπέρας της Παρασκευής 23 Ιουνίου 2023 και ώρα 6:00΄μ.μ., θα μεταβεί στην πόλη του Βόλου, κατόπιν προσκλήσεως του Σεβασμιωτάτου Μητροπολίτου Δημητριάδος και Αλμυρού, όπου θα συμμετάσχει στην υποδοχή του Οικουμενικού Πατριάρχου κ. Βαρθολομαίου, ο οποίος θα κηρύξει την έναρξη της Ναυτικής Εβδομάδος.
Το Σάββατο 24 Ιουνίου, επί τη εορτή του Γενεθλίου του Τιμίου Προδρόμου, θα χοροστατήσει στην ακολουθία του Όρθρου και θα τελέσει τη Θεία Λειτουργία στην Ιερά Μονή Τιμίου Προδρόμου Παληουρίου.
Ο Πανοσιολογιώτατος Αρχιμανδρίτης π. Αμφιλόχιος Παπανδρέου, Πρωτοσύγκελλος της Ιεράς μας Μητροπόλεως, το Σάββατο 24 Ιουνίου, θα προστεί της ακολουθίας του Όρθρου και της Θείας Λειτουργίας στον Ιερό Ναό Τιμίου Προδρόμου Τ.Κ. Μοσχάτου.
Ο Αιδεσιμολογιώτατος Πρωτοπρεσβύτερος π. Θωμάς Κάιας, Γενικός Αρχιερατικός Επίτροπος της Ιεράς μας Μητροπόλεως, το εσπέρας της Παρασκευής 23 Ιουνίου 2023 και ώρα 7:30΄μ.μ.,, θα προστεί της ακολουθίας του Εσπερινού στον Ιερό Ναό Τιμίου Προδρόμου Τ.Κ. Προδρόμου.
Εκ της Ιεράς Μητροπόλεως