Ο κ. Τιμόθεος θα χοροστατήσει σε ιερές ακολουθίες στην Ιερά Μονή Αγίας Θεοδώρας Θεσσαλονίκης Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Εκδηλώσεις
- Εκτύπωση
![Ο κ. Τιμόθεος θα χοροστατήσει σε ιερές ακολουθίες στην Ιερά Μονή Αγίας Θεοδώρας Θεσσαλονίκης](/media/k2/items/cache/f7b8b034ee7541704e1007c8eab13c0d_L.jpg?t=20230802_105816)
Ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης μας κ. Τιμόθεος, το εσπέρας της Τετάρτης 2 Αυγούστου 2023 και ώρα 6:30΄μ.μ., κατόπιν προσκλήσεως του Σεβασμιωτάτου Μητροπολίτου Θεσσαλονίκης κ. Ανθίμου, θα χοροστατήσει στην ακολουθία του Εσπερινού, επί τη ιερά μνήμη της οσίας μητρός ημών Θεοδώρας της εν Θεσσαλονίκη, στην ομώνυμο Ιερά Μονή της.
Την Πέμπτη 3 Αυγούστου, θα χοροστατήσει στην ακολουθία του Όρθρου και θα τελέσει τη Θεία Λειτουργία στην Ιερά Μονή Αγίας Θεοδώρας Θεσσαλονίκης.
Το εσπέρας της αυτής ημέρας και ώρα 7:30΄μ.μ., θα χοροστατήσει στην ακολουθία του Εσπερινού και της ιεράς Παρακλήσεως προς την Υπεραγία Θεοτόκο στον Ιερό Ναό Αγίου Αθανασίου Τ.Κ. Αμπελώνος.
Εκ της Ιεράς Μητροπόλεως
Τελευταία τροποποίηση στις2 Αυγούστου 2023, 13:58