Πειραματικό ΓΕΛ Καρδίτσας: Παρουσίαση βιβλίου με τίτλο "Βαδί...Ζω" Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Εκδηλώσεις
- Εκτύπωση
![Πειραματικό ΓΕΛ Καρδίτσας: Παρουσίαση βιβλίου με τίτλο "Βαδί...Ζω"](/media/k2/items/cache/640508b2cffd986d37b6337b2d5b6158_L.jpg)
Οι μαθήτριες - συγγραφείς του "Ομίλου Λογοτεχνίας" του 1ου Πειραματικού Γενικού Λυκείου Καρδίτσας παρουσιάζουν την Τρίτη 14 Νοεμβρίου 2023 και ώρα 7.00 μ.μ., στον ημιώροφο του Ξενοδοχείου "Κιέριον", το βιβλίο με τίτλο "Βαδί...Ζω", που έγραψαν στο πλαίσιο των δραστηριοτήτων των ομίλων αριστείας, δημιουργικότητας και καινοτομίας που υλοποιεί το σχολείο.
Πρόκειται για μία συλλογική προσπάθεια, που πραγματοποιείται με επιτυχία για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά και οδηγεί στην έκδοση ενός ολοκληρωμένου μυθιστορήματος.
1ο Πειραματικό Γενικό Λύκειο Καρδίτσας