Πολιτιστικός Σύλλογος Μαυρομματίου "Ο Καραϊσκάκης": Μια δροσερή βραδιά εν μέσω καύσωνα
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Εκδηλώσεις
- Εκτύπωση
![Πολιτιστικός Σύλλογος Μαυρομματίου "Ο Καραϊσκάκης": Μια δροσερή βραδιά εν μέσω καύσωνα](/media/k2/items/cache/863cbb4887c21739dd0cd20116dbee88_L.jpg)
Την Κυριακή 21/7/ ο Σύλλογος μας στην ασφυκτικά γεμάτη πλατεία μας παρουσίασε στους μικρούς και μεγάλους κατοίκους και φίλους του χωριού μας μια ξεκαρδιστική θεατρική παράσταση με τον Λαϊκό μας ήρωα Καραγκιόζη Καραγκιοζοπουλο.
Γέμισε η πλατεία μας από χαρούμενες παιδικές φωνές και γέλια όχι μόνο από το χωριό μας αλλά και από τα γύρο χωριά. Οι καταστηματάρχες της πλατείας μας δεν είχαν άλλες καρέκλες από την κοσμοσυρροή που υπήρξε και για πρώτη φορά στρώσαμε μπροστά από την σκηνή χαλιά για να καθίσουν οι μικροί μας θεατές. Την παράσταση παρουσίασε ο Κωνσταντίνος Κατσογιαννος εγγονός του αείμνηστου ανεμοπορου Κώστα Κατσογιαννου με εξαιρετική ερμηνεία τον οποίο ο Σύλλογος ευχαριστεί Δημόσια όπως και τον χωριανό μας Νικολαο Πάνο για την τεράστια βοήθεια προς τον Σύλλογο μας . Επίσης θερμές ευχαριστίες προς τον Παναγιώτη (Τάκη) Ανδριά για τα καθίσματα που διέθεσε και αυτή τη φορά δωρεάν.
Θερμές ευχαριστίες σε όσους παραβρέθηκαν στην παράσταση υποσχόμενοι ότι ο Σύλλογος μας και αυτό το καλοκαίρι θα πραγματοποιήσει πολλές και σημαντικές πολιτιστικές δράσεις για τους κατοίκους του ιστορικού χωριού μας αλλά και για τους φίλους του χωριού μας.
Πολιτιστικός Σύλλογος Μαυρομματίου ‘’Ο ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ,,