Τελετή αποφοίτησης στο Γενικό Λύκειο Μουζακίου Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Εκδηλώσεις
- Εκτύπωση
![Τελετή αποφοίτησης στο Γενικό Λύκειο Μουζακίου](/media/k2/items/cache/7a7b2233912201d99823e74a7a0721f7_L.jpg)
Την Τετάρτη 21 Ιουνίου 2023, με πρωτοβουλία του Συλλόγου Γονέων/Κηδεμόνων και του Συλλόγου Διδασκόντων του Γενικού Λυκείου Μουζακίου, πραγματοποιήθηκε στο χώρο του Σχολείου η τελετή αποφοίτησης των μαθητών/μαθητριών της Τρίτης Τάξης.
Στην Εκδήλωση παρέστησαν ο Διευθυντής του Σχολείου κος Γεώργιος Φιλίππου, οι Διδάσκοντες Εκπαιδευτικοί, ο Αντιδήμαρχος του Δήμου Μουζακίου κος Νικόλαος Ζαρνακούπης καθώς και το Διοικητικό Συμβούλιο του Συλλόγου Γονέων/Κηδεμόνων.
Στον χαιρετισμό του ο κ. Φιλίππου συνεχάρη τους μαθητές και τις μαθήτριες για το ήθος, την ευπρέπεια, την επιμέλεια και την εξαιρετική συνεργασία που επέδειξαν κατά τη διάρκεια της φοίτησής τους στο Σχολείο. Παράλληλα, τους/τις ευχήθηκε ολόψυχα καλή επιτυχία και στα επόμενα βήματα της ζωής τους, με όπλα τη συνεχή προσπάθεια, την επιμονή και την προσήλωση στους στόχους τους. Ακολούθησε η απονομή των απολυτηρίων και αναμνηστικών δώρων στους αποφοιτήσαντες μαθητές, οι οποίοι με τη σειρά τους ευχαρίστησαν τους εκπαιδευτικούς του Σχολείου για την πολύτιμη προσφορά τους.
Επίσης, ο Πρόεδρος του Συλλόγου Γονέων/Κηδεμόνων κ. Ιωάννης Πολύζος - πλην των ευχών στους μαθητές/τριες- απένειμε τιμητική πλακέτα στον απερχόμενο Διευθυντή του Σχολείου κ. Γεώργιο Φιλίππου, εξαίροντας το έργο και την προσφορά του στα δώδεκα χρόνια της θητείας του στο Σχολείο. Αντίστοιχη πλακέτα απένειμε και στον εκπαιδευτικό κ. Θωμά Καλαμπαλίκη, λόγω της συνταξιοδότησής του, κάνοντας αναφορά στο πολυδιάστατο διδακτικό και παιδαγωγικό του έργο.
Το αμέριστο ενδιαφέρον, η καλή διάθεση, η αγαστή συνεργασία καθώς και η άρτια διοργάνωση εξασφάλισαν την επιτυχή διεξαγωγή της εν λόγω Εκδήλωσης, καθιστώντας την ως τον καταλληλότερο επίλογο της φετινής σχολικής χρονιάς.
Από το ΓΕΛ Μουζακίου