Ο «μπαρμπα Στέφος» πάει… παραθέριση! Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Εκδηλώσεις
- Εκτύπωση
![Ο «μπαρμπα Στέφος» πάει… παραθέριση!](/media/k2/items/cache/fc479bbdb99fd4807c150c3d69e1bf53_L.jpg)
Μετά από τον πολύ επιτυχημένο πρώτο κύκλο παρουσιάσεων του βιβλίου «ΤΑ ΚΑΡΑΓΚΟΥΝΙΚΑ – τ’ μπάρμπα μ’ τ’ Στέφου» της Αποστολίας Κυργιάκη σε Καρδίτσα, Σοφάδες, Κυψέλη, καθώς και τη συμμετοχή στο Μεγάλο Καραγκούνικο πανηγύρι που διοργανώνει η Ένωση Καραγκούνηδων ν. Τρικάλων κι ενόσω διανύουμε θέρος, ο νέος – δεύτερος κύκλος παρουσιάσεων θα ξεκινήσει από τέλος Αυγούστου - αρχές Σεπτέμβρη.
Η καραγκούνικη ντοπιολαλιά είναι εδώ, ολοζώντανη, ο κάμπος και οι κάτοικοί του επίσης, παρ’ όλες τις δυσκολίες των τελευταίων ετών και ο σκοπός που είναι η απενοχοποίηση του ιδιώματος και η διάσωση αυτού, φαίνεται πιο κοντά από ποτέ.
Καλό υπόλοιπο καλοκαιριού και καλή αντάμωση με τον «μπαρμπα Στέφο» -και τη «θκεια Φώτω»- το ζεύγος των Καραγκούνηδων που έχει αγαπηθεί μέσα μέσα από τις τραγελαφικές ιστορίες των βιβλίων «ΤΑ ΚΑΡΑΓΚΟΥΝΙΚΑ».
Τα βιβλία διατίθενται από τη συγγραφέα με επικοινωνία στο email Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. και με προσωπικό μήνυμα στη σελίδα «Καραγκούνικα – ARTista», από τα βιβλιοπωλεία που βρίσκονται στο κέντρο της Καρδίτσας, από το βιβλιοπωλείο «Απόπειρα» Μπαρτζιώκας στον Παλαμά και από το κατάστημα “ντιπ για ντιπ» στα Τρίκαλα.
Εκ μέρους της συγγραφέως
https://www.karditsalive.net/karditsa/ekdilosis/%CE%BF-%C2%AB%CE%BC%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%BC%CF%80%CE%B1-%CF%83%CF%84%CE%AD%CF%86%CE%BF%CF%82%C2%BB-%CF%80%CE%AC%CE%B5%CE%B9%E2%80%A6-%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%B1%CE%B8%CE%AD%CF%81%CE%B9%CF%83%CE%B7#sigProId029f0ded33