Δήμος Σοφάδων: Πρόσληψη 20 συμβασιούχων με τρίωρη απασχόληση για την καθαριότητα των σχολείων Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Εργασία - Καρδίτσα
- Εκτύπωση
![Δήμος Σοφάδων: Πρόσληψη 20 συμβασιούχων με τρίωρη απασχόληση για την καθαριότητα των σχολείων](/media/k2/items/cache/6321d855b7c61f51cc08a1f176902836_L.jpg)
Την πρόσληψη 20 ατόμων, με συμβάσεις ορισμένου χρόνου, προκειμένου να καλυφθούν οι ανάγκες καθαριότητας των σχολικών μονάδων, για την διδακτική περίοδο 2024-2025, αποφάσισε ομόφωνα η Δημοτική Επιτροπή Σοφάδων.
Η απόφαση βασίστηκε στο γεγονός ότι για το Δήμο Σοφάδων, από το Υπουργείο, εγκρίθηκε ως μέγιστος αριθμός ωρών ημερήσιας απασχόλησης οι 61 ώρες και ως μέγιστος αριθμός προσλαμβανόμενων τα 20 άτομα.
Ως εκ τούτου επιλέχθηκε να προσληφθεί ο μέγιστος επιτρεπόμενος αριθμός ατόμων και το καθένα εξ αυτών να απασχολείται 3 ώρες ημερησίως, ώστε να μην υπάρξει υπέρβαση των ορίων.
Θα ακολουθήσει η σχετική προκήρυξη για την κάλυψη των θέσεων εργασίας.
Π.Κ.