Οκτώ άτομα με ειδικότητα Γενικών καθηκόντων και τρίμηνες συμβάσεις θα προσλάβει ο Δήμος Μουζακίου Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Εργασία - Καρδίτσα
- Εκτύπωση
![Οκτώ άτομα με ειδικότητα Γενικών καθηκόντων και τρίμηνες συμβάσεις θα προσλάβει ο Δήμος Μουζακίου](/media/k2/items/cache/e49542463e806401d158557d25fa1417_L.jpg?t=20240521_085623)
Στην πρόσληψη 8 ατόμων με ειδικότητα ΥΕ Γενικών καθηκόντων προτίθεται να προσλάβει ο Δήμος Μουζακίου, όπως αναφέρεται σε σχετική ανακοίνωση.
Η απόφαση ελήφθη από την Δημοτική Επιτροπή, που έκρινε ότι υπάρχει ανάγκη προσωπικού για την αντιμετώπιση κατεπειγουσών εποχικών αναγκών. Ως εκ τούτου τα άτομα που θα προσληφθούν θα υπογράψουν συμβάσεις Ιδιωτικού δικαίου ορισμένου χρόνου και συγκεκριμένα με διάρκεια τριών μηνών.
Οι ενδιαφερόμενοι μαζί με την αίτησή τους πρέπει να υποβάλουν υποχρεωτικώς τα εξής δικαιολογητικά:
- Φωτοαντίγραφο των δύο όψεων της αστυνομικής τους ταυτότητας
- Πιστοποιητικό οικ.κατ/σης ή πιστοποιητικό γέννησης για τους άγαμoυς
- Υπεύθυνη δήλωση ότι δεν έχουν κώλυμα κατά το άρθρο 8 του υπαλληλικού κώδικα
- Υπεύθυνη δήλωση στην οποία να δηλώνουν αν το αμέσως προηγoύμενο δωδεκάμηνο, που συμπληρώνεται κατά την τελευταία ημέρα της προθεσμίας υποβολής των αιτήσεων, έχουν απασχοληθεί σε δημόσια υπηρεσία η νομικό πρόσωπο του άρθρου 14 παρ.1 του Ν.2190/1994 με την ιδιότητα του εποχιακού υπαλλήλου ή για κάλυψη περιoδικών ή πρόσκαιρων αναγκών ή όχι. Σε περίπτωση που έχουν απασχοληθεί να δηλώσουν την υπηρεσία στην οποία απασχολήθηκαν και την ακριβή χρονική διάρκεια της απασχόλησης (έναρξη και λήξη).
Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να υποβάλλουν αίτηση στην αρμόδια υπηρεσία του Δήμου (Δ/νση: Καραΐσκάκη 1-ΤΚ 43060 ,Μουζάκι) και ειδικότερα στην υπηρεσία Γραφείο Προσωπικού κατά τις εργάσιμες ημέρες και ώρες από 22 έως και 30 Μαΐου 2024.
Τελευταία τροποποίηση στις21 Μαΐου 2024, 11:56