Στόχος βανδαλισμών και κλοπών το περίπτερο του Ε.Ο.Δ.Υ. στην πλατεία Πλαστήρα Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Κοινωνικές - Αστυνομικές
- Εκτύπωση
![Στόχος βανδαλισμών και κλοπών το περίπτερο του Ε.Ο.Δ.Υ. στην πλατεία Πλαστήρα](/media/k2/items/cache/27e5e5cca50971a66c6ab76f6fe9f283_L.jpg)
«Θύμα» βανδαλισμού έπεσε για μια ακόμα φορά το περίπτερο της Κινητής Ομάδας Υγείας του Εθνικού Οργανισμού Δημόσιας Υγείας στην πλατεία Πλαστήρα, όπου διενεργούνται καθημερινά δωρεάν έλεγχοι για τον COVID-19.
Κατά τη διάρκεια της νύκτας άγνωστοι έσπασαν τμήμα της εισόδου του περιπτέρου χωρίς να αφαιρέσουν κάτι. Όπως μας ανέφεραν τα στελέχη της μονάδας την προηγούμενη νύχτα είχε παραβιαστεί και πάλι η είσοδος από αγνώστους που αφαίρεσαν μια σόμπα αλλογόνου που χρησιμοποιούσαν για θέρμανση, ενώ κατά καιρούς συνέβησαν και άλλα παρόμοια περιστατικά.
Κ.Κ.