Άκαρπες προς το παρόν οι έρευνες για τον 28χρονο αγνοούμενο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Κοινωνικές - Αστυνομικές
- Εκτύπωση
![Άκαρπες προς το παρόν οι έρευνες για τον 28χρονο αγνοούμενο](/media/k2/items/cache/37515fb1095bb9a99b123f7e598d1811_L.jpg?t=20240809_151436)
Άκαρπες απέβησαν οι έρευνες για την εξεύρεση του 28χρονου αγνοούμενου στην ευρύτερη περιοχή της Φίλιας, μέχρι τουλάχιστον το απόγευμα της Παρασκευής 9 Αυγούστου.
Στην περιοχή βρέθηκε και κλιμάκιο της ΕΜΑΚ από την Λάρισα που μαζί με άνδρες της ΕΛ.ΑΣ. αλλά και της Πυροσβεστικής Υπηρεσίες, κάλυψε μία ακτίνα 4 χιλιομέτρων γύρω από το ποτάμι χωρίς κάποιο ουσιαστικό αποτέλεσμα.
Στην προσπάθεια που συνεχίζεται έγινε και χρήση drone, ενώ παρούσες είναι και εθελοντικές οργανώσεις διασωστών από το νομό μας.
Σύμφωνα με πληροφορίες του KarditsaLive.Net η ΕΜΑΚ αναχώρησε για την Λάρισα λίγο μετά το μεσημέρι και εφόσον απαιτηθεί και κληθεί θα έρθει εκ νέου, ενώ πιθανόν το βράδυ ή αύριο το πρωί, αναμένεται από την Αθήνα μία εθελοντική ομάδα που διαθέτει και εκπαιδευμένα σκυλιά για την εξεύρεση αγνοουμένων.
Θυμίζουμε ότι ο 28χρονος αγνοείται από το βράδυ της Τρίτης 6 Αυγούστου.
Π.Κ.