Εκλογές ΣΥΡΙΖΑ - Π.Σ. στο ν. Καρδίτσας - Τα αποτελέσματα σε όλα τα εκλογικά τμήματα του ν. Καρδίτσας Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Πολιτικά
- Εκτύπωση
Ολοκληρώθηκε με μία ώρα παράταση η ψηφοφορία σε 6 εκλογικά τμήματα στο ν. Καρδίτσας για την εκλογή του Προέδρου του ΣΥΡΙΖΑ-Προοδευτική Συμμαχία και την ανάδειξη των μελών της Κεντρικής Επιτροπής.
Σύμφωνα με τις πρώτες πληροφορίες ψήφισαν 1.444 άτομα, αριθμός που κρίνεται ιδιαίτερα ικανοποιητικός από την νομαρχιακή του ΣΥΡΙΖΑ.
Σύμφωνα με το ρεπορτάζ του KarditsaLive.Net η καταμέτρηση της σταυροδοσίας ολοκληρώθηκε αργά το βράδυ και τα αποτελέσματα έχουν ως ακολούθως (όπως συγκεντρώθηκαν από το KarditsaLive.Net)
Σε ότι αφορά τη συμμετοχή ανά εκλογικό τμήμα για την εκλογή προέδρου (μοναδικός υποψήφιος ο Αλ. Τσίπρας) είχαμε τα ακόλουθα:
Καρδίτσας: 553
Μουζακίου 149
Παλαμά: 105
Σοφάδων: 163
Σελάνων 64
Λαζαρίνας 410
Στο εκλογικό τμήμα Σοφάδων για την Κεντρική Επιτροπή ψήφισαν 60.
Έλαβαν:
1. ΑΓΡΑΦΙΩΤΗΣ ΑΡΗΣ 4
2. ΑΚΡΙΒΟΥΛΗ ΖΩΗ 2
3. ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ
4. ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 1
5. ΒΡΑΝΤΖΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ 11
6. ΓΕΡΟΥΚΗ ΕΛΕΝΗ 10
7. ΔΡΙΤΣΕΛΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ 4
8. ΖΩΓΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 2
9. ΖΩΓΡΑΦΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ
10. ΚΑΛΑΜΑΡΑΣ ΑΚΗΣ 18
11. ΚΑΛΙΑΣ ΘΩΜΑΣ 47
12. ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 13
13. ΚΑΤΣΑΒΡΙΑ – ΣΙΩΡΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΥΣΟΥΛΑ 56
14. ΚΑΤΣΑΡΔΗ ΒΑΝΕΣΣΑ (ΒΑΣΙΛΙΚΗ)
15. ΚΑΤΣΟΥΡΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ 2
16. ΚΕΜΑΝΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
17. ΛΑΜΠΡΙΝΙΔΗΣ ΦΩΤΗΣ
18. ΜΑΓΑΛΙΟΥ ΕΡΜΙΟΝΗ
19. ΜΕΜΤΣΑ ΑΓΟΡΙΤΣΑ (ΡΙΤΣΑ) 3
20. ΜΙΓΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
21. ΝΤΑΟΥΛΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ
22. ΞΑΦΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
23. ΠΑΠΑΖΕΥΚΟΥ ΟΥΡΑΝΙΑ 6
24. ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΠΟΠΗ
25. ΠΑΠΑΡΟΥΝΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 1
26. ΠΑΡΘΕΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 2
27. ΣΔΡΑΛΗ ΕΛΕΝΗ
28. ΣΙΩΧΟΣ ΟΡΕΣΤΗΣ 21
29. ΣΤΑΓΙΑΝΝΗ ΕΛΕΝΗ 2
30. ΣΤΑΜΠΟΥΛΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
31.ΤΖΙΩΛΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ
Στο εκλογικό τμήμα Μουζακίου για την Κεντρική Επιτροπή ψήφισαν 64.
1. ΑΓΡΑΦΙΩΤΗΣ ΑΡΗΣ 3
2. ΑΚΡΙΒΟΥΛΗ ΖΩΗ 1
3. ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ
4. ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 1
5. ΒΡΑΝΤΖΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ 56
6. ΓΕΡΟΥΚΗ ΕΛΕΝΗ 20
7. ΔΡΙΤΣΕΛΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ 1
8. ΖΩΓΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 14
9. ΖΩΓΡΑΦΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ 5
10. ΚΑΛΑΜΑΡΑΣ ΑΚΗΣ
11. ΚΑΛΙΑΣ ΘΩΜΑΣ 11
12. ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 18
13. ΚΑΤΣΑΒΡΙΑ – ΣΙΩΡΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΥΣΟΥΛΑ 17
14. ΚΑΤΣΑΡΔΗ ΒΑΝΕΣΣΑ (ΒΑΣΙΛΙΚΗ) 2
15. ΚΑΤΣΟΥΡΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ
16. ΚΕΜΑΝΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 3
17. ΛΑΜΠΡΙΝΙΔΗΣ ΦΩΤΗΣ
18. ΜΑΓΑΛΙΟΥ ΕΡΜΙΟΝΗ 1
19. ΜΕΜΤΣΑ ΑΓΟΡΙΤΣΑ (ΡΙΤΣΑ)
20. ΜΙΓΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
21. ΝΤΑΟΥΛΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ
22. ΞΑΦΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
23. ΠΑΠΑΖΕΥΚΟΥ ΟΥΡΑΝΙΑ 49
24. ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΠΟΠΗ
25. ΠΑΠΑΡΟΥΝΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 1
26. ΠΑΡΘΕΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 2
27. ΣΔΡΑΛΗ ΕΛΕΝΗ
28. ΣΙΩΧΟΣ ΟΡΕΣΤΗΣ
29. ΣΤΑΓΙΑΝΝΗ ΕΛΕΝΗ
30. ΣΤΑΜΠΟΥΛΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 26
31. ΤΖΙΩΛΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ
Στο εκλογικό τμήμα Λαζαρίνας για την Κεντρική Επιτροπή ψήφισαν 74.
1. ΑΓΡΑΦΙΩΤΗΣ ΑΡΗΣ 26
2. ΑΚΡΙΒΟΥΛΗ ΖΩΗ 16
3. ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ
4. ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ
5. ΒΡΑΝΤΖΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ
6. ΓΕΡΟΥΚΗ ΕΛΕΝΗ 30
7. ΔΡΙΤΣΕΛΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ 8
8. ΖΩΓΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 15
9. ΖΩΓΡΑΦΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ
10. ΚΑΛΑΜΑΡΑΣ ΑΚΗΣ
11. ΚΑΛΙΑΣ ΘΩΜΑΣ 46
12. ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 66
13. ΚΑΤΣΑΒΡΙΑ – ΣΙΩΡΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΥΣΟΥΛΑ
14. ΚΑΤΣΑΡΔΗ ΒΑΝΕΣΣΑ (ΒΑΣΙΛΙΚΗ)
15. ΚΑΤΣΟΥΡΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ
16. ΚΕΜΑΝΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
17. ΛΑΜΠΡΙΝΙΔΗΣ ΦΩΤΗΣ
18. ΜΑΓΑΛΙΟΥ ΕΡΜΙΟΝΗ
19. ΜΕΜΤΣΑ ΑΓΟΡΙΤΣΑ (ΡΙΤΣΑ)
20. ΜΙΓΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
21. ΝΤΑΟΥΛΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ 8
22. ΞΑΦΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 20
23. ΠΑΠΑΖΕΥΚΟΥ ΟΥΡΑΝΙΑ 34
24. ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΠΟΠΗ
25. ΠΑΠΑΡΟΥΝΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 13
26. ΠΑΡΘΕΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
27. ΣΔΡΑΛΗ ΕΛΕΝΗ 1
28. ΣΙΩΧΟΣ ΟΡΕΣΤΗΣ
29. ΣΤΑΓΙΑΝΝΗ ΕΛΕΝΗ
30. ΣΤΑΜΠΟΥΛΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 13
31. ΤΖΙΩΛΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ
Στο εκλογικό τμήμα Παλαμά για την Κεντρική Επιτροπή
1. ΑΓΡΑΦΙΩΤΗΣ ΑΡΗΣ 29
2. ΑΚΡΙΒΟΥΛΗ ΖΩΗ 3
3. ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ 3
4. ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ
5. ΒΡΑΝΤΖΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ 5
6. ΓΕΡΟΥΚΗ ΕΛΕΝΗ 16
7. ΔΡΙΤΣΕΛΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ
8. ΖΩΓΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 11
9. ΖΩΓΡΑΦΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ
10. ΚΑΛΑΜΑΡΑΣ ΑΚΗΣ 1
11. ΚΑΛΙΑΣ ΘΩΜΑΣ 20
12. ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 17
13. ΚΑΤΣΑΒΡΙΑ – ΣΙΩΡΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΥΣΟΥΛΑ 9
14. ΚΑΤΣΑΡΔΗ ΒΑΝΕΣΣΑ (ΒΑΣΙΛΙΚΗ) 2
15. ΚΑΤΣΟΥΡΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ
16. ΚΕΜΑΝΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
17. ΛΑΜΠΡΙΝΙΔΗΣ ΦΩΤΗΣ
18. ΜΑΓΑΛΙΟΥ ΕΡΜΙΟΝΗ 2
19. ΜΕΜΤΣΑ ΑΓΟΡΙΤΣΑ (ΡΙΤΣΑ)
20. ΜΙΓΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
21. ΝΤΑΟΥΛΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ 1
22. ΞΑΦΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
23. ΠΑΠΑΖΕΥΚΟΥ ΟΥΡΑΝΙΑ 2
24. ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΠΟΠΗ
25. ΠΑΠΑΡΟΥΝΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 1
26. ΠΑΡΘΕΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 8
27. ΣΔΡΑΛΗ ΕΛΕΝΗ
28. ΣΙΩΧΟΣ ΟΡΕΣΤΗΣ
29. ΣΤΑΓΙΑΝΝΗ ΕΛΕΝΗ 9
30. ΣΤΑΜΠΟΥΛΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
31. ΤΖΙΩΛΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ
Στο εκλογικό τμήμα Καρδίτσας για την Κεντρική Επιτροπή ψήφισαν 208, έγκυρα 206, άκυρα 2
1. ΑΓΡΑΦΙΩΤΗΣ ΑΡΗΣ 36
2. ΑΚΡΙΒΟΥΛΗ ΖΩΗ 4
3. ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ 17
4. ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 4
5. ΒΡΑΝΤΖΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ 51
6. ΓΕΡΟΥΚΗ ΕΛΕΝΗ 75
7. ΔΡΙΤΣΕΛΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ 12
8. ΖΩΓΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 9
9. ΖΩΓΡΑΦΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ 13
10. ΚΑΛΑΜΑΡΑΣ ΑΚΗΣ 16
11. ΚΑΛΙΑΣ ΘΩΜΑΣ 137
12. ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 84
13. ΚΑΤΣΑΒΡΙΑ – ΣΙΩΡΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΥΣΟΥΛΑ 107
14. ΚΑΤΣΑΡΔΗ ΒΑΝΕΣΣΑ (ΒΑΣΙΛΙΚΗ) 4
15. ΚΑΤΣΟΥΡΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ 16
16. ΚΕΜΑΝΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 4
17. ΛΑΜΠΡΙΝΙΔΗΣ ΦΩΤΗΣ 1
18. ΜΑΓΑΛΙΟΥ ΕΡΜΙΟΝΗ 5
19. ΜΕΜΤΣΑ ΑΓΟΡΙΤΣΑ (ΡΙΤΣΑ) 7
20. ΜΙΓΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 1
21. ΝΤΑΟΥΛΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ 8
22. ΞΑΦΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 2
23. ΠΑΠΑΖΕΥΚΟΥ ΟΥΡΑΝΙΑ 44
24. ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΠΟΠΗ 11
25. ΠΑΠΑΡΟΥΝΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 14
26. ΠΑΡΘΕΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 19
27. ΣΔΡΑΛΗ ΕΛΕΝΗ 4
28. ΣΙΩΧΟΣ ΟΡΕΣΤΗΣ 12
29. ΣΤΑΓΙΑΝΝΗ ΕΛΕΝΗ 1
30. ΣΤΑΜΠΟΥΛΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 14
31. ΤΖΙΩΛΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 1
Στο εκλογικό τμήμα Σελλάνων για την Κεντρική Επιτροπή ψήφισαν 12
1. ΑΓΡΑΦΙΩΤΗΣ ΑΡΗΣ
2. ΑΚΡΙΒΟΥΛΗ ΖΩΗ
3. ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ
4. ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ
5. ΒΡΑΝΤΖΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ 8
6. ΓΕΡΟΥΚΗ ΕΛΕΝΗ 8
7. ΔΡΙΤΣΕΛΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ
8. ΖΩΓΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
9. ΖΩΓΡΑΦΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ
10. ΚΑΛΑΜΑΡΑΣ ΑΚΗΣ 2
11. ΚΑΛΙΑΣ ΘΩΜΑΣ 9
12. ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 6
13. ΚΑΤΣΑΒΡΙΑ – ΣΙΩΡΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΥΣΟΥΛΑ 10
14. ΚΑΤΣΑΡΔΗ ΒΑΝΕΣΣΑ (ΒΑΣΙΛΙΚΗ)
15. ΚΑΤΣΟΥΡΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ
16. ΚΕΜΑΝΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
17. ΛΑΜΠΡΙΝΙΔΗΣ ΦΩΤΗΣ
18. ΜΑΓΑΛΙΟΥ ΕΡΜΙΟΝΗ
19. ΜΕΜΤΣΑ ΑΓΟΡΙΤΣΑ (ΡΙΤΣΑ)
20. ΜΙΓΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
21. ΝΤΑΟΥΛΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ
22. ΞΑΦΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
23. ΠΑΠΑΖΕΥΚΟΥ ΟΥΡΑΝΙΑ 5
24. ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΠΟΠΗ
25. ΠΑΠΑΡΟΥΝΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
26. ΠΑΡΘΕΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
27. ΣΔΡΑΛΗ ΕΛΕΝΗ
28. ΣΙΩΧΟΣ ΟΡΕΣΤΗΣ
29. ΣΤΑΓΙΑΝΝΗ ΕΛΕΝΗ
30. ΣΤΑΜΠΟΥΛΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
31. ΤΖΙΩΛΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ
ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΙΚΑ:
ΚΑΛΙΑΣ ΘΩΜΑΣ 270
ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 204
ΚΑΤΣΑΒΡΙΑ – ΣΙΩΡΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΥΣΟΥΛΑ 199
ΓΕΡΟΥΚΗ ΕΛΕΝΗ 159
ΠΑΠΑΖΕΥΚΟΥ ΟΥΡΑΝΙΑ 140
ΒΡΑΝΤΖΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ 131
ΑΓΡΑΦΙΩΤΗΣ ΑΡΗΣ 98
ΣΤΑΜΠΟΥΛΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 53
ΖΩΓΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 51
ΚΑΛΑΜΑΡΑΣ ΑΚΗΣ 37
ΣΙΩΧΟΣ ΟΡΕΣΤΗΣ 33
ΠΑΡΘΕΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 31
ΠΑΠΑΡΟΥΝΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 30
ΑΚΡΙΒΟΥΛΗ ΖΩΗ 26
ΔΡΙΤΣΕΛΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ 25
ΞΑΦΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 22
ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ 20
ΖΩΓΡΑΦΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ 18
ΚΑΤΣΟΥΡΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ 18
ΝΤΑΟΥΛΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ 17
ΣΤΑΓΙΑΝΝΗ ΕΛΕΝΗ 12
ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΠΟΠΗ 11
ΜΕΜΤΣΑ ΑΓΟΡΙΤΣΑ (ΡΙΤΣΑ) 10
ΚΑΤΣΑΡΔΗ ΒΑΝΕΣΣΑ (ΒΑΣΙΛΙΚΗ) 8
ΜΑΓΑΛΙΟΥ ΕΡΜΙΟΝΗ 8
ΚΕΜΑΝΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 7
ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 6
ΣΔΡΑΛΗ ΕΛΕΝΗ 5
ΛΑΜΠΡΙΝΙΔΗΣ ΦΩΤΗΣ 1
ΜΙΓΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 1
ΤΖΙΩΛΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 1