Έγκριση μετακίνησης αναμένουν 37 μαθητές του Γυμνασίου Σοφάδων Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Τοπική Επικαιρότητα
- Εκτύπωση
Οι πρώτοι 37 από τους 105 μαθητές του Γυμνασίου Σοφάδων, που πρόκειται να μετακινηθούν σε άλλες σχολικές μονάδες, αναμένουν την έγκριση μετακίνησης από την Περιφερειακή Ενότητα Καρδίτσας.
Αυτό ανέφερε μιλώντας στο KarditsaLive.Net ο Διευθυντής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευση κ. Ζαχαρής πως πιθανόν σήμερα ή αύριο να έχει εκδοθεί η σχετική έγκριση, καθώς τα απαραίτητα έγγραφα, έχουν διακομισθεί από την προηγούμενη Πέμπτη.
Τα 37 αυτά παιδιά, για τα οποία οι γονείς υπέγραψαν τις απαραίτητες υπεύθυνες δηλώσεις, θα διανεμηθούν σε τρία Γυμνάσια και συγκεκριμένα της Ματαράγκας, του Κέδρου και του Λεονταρίου. Η προσπάθεια συγκέντρωσης δηλώσεων συνεχίζεται και σταδιακά θα μεταφερθούν και οι υπόλοιποι μαθητές.
Το Γυμνάσιο Σοφάδων πάντως, όπως και όλα τα σχολεία Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης του νομού, λειτουργεί σήμερα κανονικά.
Π.Κ.