Επίσκεψη του νέου διοικητή του ΚΕΣΝ Ρούσσου στο Δήμαρχο Καρδίτσας Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Τοπική Επικαιρότητα
- Εκτύπωση
![Επίσκεψη του νέου διοικητή του ΚΕΣΝ Ρούσσου στο Δήμαρχο Καρδίτσας](/media/k2/items/cache/62c2e38ab9d67c67ca9a6dee13801aad_L.jpg)
Τον δήμαρχο Καρδίτσας κ. Βασίλη Τσιάκο επισκέφτηκε το μεσημέρι στο γραφείο του ο νέος διοικητής του Κέντρου Εκπαίδευσης Στρατονομίας Ρούσσου αντισυνταγματάρχης πεζικού κ. Στέλιος Γαρίτος.
Ο δήμαρχος συνεχάρη τον κ. Γαρίτο για την ανάληψη του καθηκόντων του και του ευχήθηκε επιτυχία στο έργο του.
Στη συζήτηση που ακολούθησε, επιβεβαιώθηκε η άριστη συνεργασία που έχει η δημοτική αρχή με την εκάστοτε διοίκηση του ΚΕΣΝ. Ο δήμαρχος υπογράμμισε ότι πάντα τα στελέχη του ΚΕΣΝ αλλά και οι στρατεύσιμοι, στάθηκαν δίπλα στην τοπική κοινωνία στις δύσκολες στιγμές που πέρασε η περιοχή με τον "Ιανό"¨και τον "Daniel".
Από την πλευρά του ο κ. Γαρίτος, που είναι καρδιτσιώτης, υπογράμμισε ότι η συνεργασία πάντα θα είναι άριστη ενώ δεν παρέλειψε να υπογραμμίσει τη σημασία που έχει η λειτουργία της μονάδας για την τοπική κοινωνία.
Το νέο διοικητή συνόδευαν στην επίσκεψη ο Λοχαγός ΠΖ Απόστολος Βητοβάρης και Ανθυποπλοίαρχος Π.Ν. Χρήστος Τσιτσιός.