Επιστροφή στο φυσικό του ρόλο για το Κλειστό Γυμναστήριο Παλαμά Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Τοπική Επικαιρότητα
- Εκτύπωση
![Επιστροφή στο φυσικό του ρόλο για το Κλειστό Γυμναστήριο Παλαμά](/media/k2/items/cache/ca6dd1979a16d7dd961c0a381e02d573_L.jpg)
Το κλειστό Γυμναστήριο Παλαμά παύει μετά από δυόμιση περίπου μήνες να παίζει το ρόλο της δομής φιλοξενίας και επιστρέφει σε αυτόν του χώρου άθλησης και τέλεσης αγώνων.
Σύμφωνα με την ενημέρωση που είχε το KarditsaLive.Net από τον δήμαρχο Παλαμά κ. Γιώργο Σακελλαρίου, οι πέντε τελευταίοι πληγέντες από τις πλημμύρες, που φιλοξενούνταν στο γυμναστήριο, μεταφέρθηκαν στο πρώην δημοτικό σχολειό του Μάρκου, όπου και έγινε η κατάλληλη διαμόρφωση για να φιλοξενηθούν, μέχρι να βρεθεί οριστική λύση για τη στέγασή τους.
Το κλειστό το πρωί της Τρίτης πλένεται και απολυμαίνεται και το απόγευμα είναι προγραμματισμένο να γίνει η πρώτη προπόνηση, μετά τις πλημμύρες, της ομάδα μπάσκετ των Τιτάνων η οποία να θυμίσουμε ότι κόντρα στις δυσκολίες έχει ξεκινήσει με αήττητο σερί τεσσάρων αγώνων.
Π.Κ.
φωτογραφία αρχείου