Κυκλοφοριακές ρυθμίσεις στην Ανατ. Αργιθέα από Τρίτη 12 Δεκεμβρίου για την εκτέλεση αποκαταστάσεων από τον "Ιανό" Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Τοπική Επικαιρότητα
- Εκτύπωση
![Κυκλοφοριακές ρυθμίσεις στην Ανατ. Αργιθέα από Τρίτη 12 Δεκεμβρίου για την εκτέλεση αποκαταστάσεων από τον "Ιανό"](/media/k2/items/cache/6b9bc892f45989781fd7925679b67d2f_L.jpg?t=20231208_091337)
Με απόφαση της Αστυνομικής Διεύθυνσης Καρδίτσας και ύστερα από αίτημα της εταιρείας ΤΕΡΝΑ θα υπάρξει διακοπή κυκλοφορίας, κάθε είδους οχήματος, στο οδικό τμήμα 2.1.2, από Αγ. Νικόλαο προς Βλάσι του Δήμου Αργιθέας, για το χρονικό διάστημα από 12 Δεκεμβρίου 2023 έως και 30 Ιουνίου 2024.
Η απόφαση λαμβάνεται για την εκτέλεση εργασιών, στο πλαίσιο του έργου "Αποκατάσταση των ζημιών στις υφιστάμενες οδικές καθώς και σε λοιπές υποδομές στην περιφέρεια Θεσσαλίας που προκλήθηκαν από το Μεσογειακό κυκλώνα "ΙΑΝΟΣ" στις 18 και 19 Σεπτεμβρίου 2020".
Η κυκλοφορία των οχημάτων προς Στεφανιάδα, Κουμπουριανά, Λεοντίτο, Βλάσι και Ι.Μ. Σπηλιάς, θα διεξάγεται από εναλλακτική οδό και συγκεκριμένα από την Επαρχιακή Οδό προς Πετρίλο καθώς και σύμφωνα με τις πινακίδες οδικής σήμανσης που θα τοποθετηθούν από την κατασκευάστρια εταιρεία.
Παράλληλα με άλλη απόφαση αιρόνται οι κυκλοφοριακές ρυθμίσεις που ίσχυαν έως σήμερα για απαγόρευση κυκλοφορίας στο οδικό τμήμα από την Τ.Κ. Βλασίου έως την Τ.Κ. Λεοντίτου (συμβατική θέση 33 του οδικού τμήματος 2.1.3. στη χ.θ. 06+950,45), καθόσον σύμφωνα με την σχετική αίτηση του νόμιμου εκπροσώπου της «ΤΕΡΝΑ Α.Ε.», ολοκληρώθηκαν οι εργασίες για την αποκατάσταση των ζημιών, που προκλήθηκαν από την θεομηνία «DANIEL», στο ανωτέρω σημείο.