Μεγάλη δωρεά τεχνολογικού εξοπλισμού στο Γυμνάσιο - Λ.Τ. Ιτέας Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Τοπική Επικαιρότητα
- Εκτύπωση
![Μεγάλη δωρεά τεχνολογικού εξοπλισμού στο Γυμνάσιο - Λ.Τ. Ιτέας](/media/k2/items/cache/b436ac516de03367b3bc6f2c92694c9d_L.jpg)
Σε μεγάλη δωρεά τεχνολογικού εξοπλισμού στο Γυμνάσιο - Λυκειακές Τάξεις Ιτέας Καρδίτσας προχώρησε η Λεόντειος Σχολή Νέας Σμύρνης.
Όπως τονίζεται μεταξύ άλλων σε σχετικό δελτίο τύπου της Σχολής "Η Λεόντειος Σχολή Νέας Σμύρνης, σε μία κίνηση αλληλεγγύης και υποστήριξης, προχώρησε σε δωρεά ηλεκτρονικού εξοπλισμού στο Γυμνάσιο / Λυκειακές Τάξεις Ιτέας Καρδίτσας, μια περιοχή που επλήγη από τις καταστροφικές πλημμύρες του Σεπτεμβρίου.
Ο εξοπλισμός περιλαμβάνει υπολογιστές, οθόνες, περιφερειακά, πολυμηχάνημα, ηχείο, λάπτοπ και λευκό πίνακα που θα ενισχύσουν τις δυνατότητες του Εργαστηρίου Πληροφορικής του σχολείου, το οποίο φιλοξενεί συνολικά 58 μαθητές.
Αυτή η δωρεά έρχεται σε μια στιγμή κρίσιμη για τη σχολική κοινότητα της Ιτέας, παρέχοντας έναν απαραίτητο πόρο για τη συνέχιση της εκπαιδευτικής διαδικασίας μετά από τις πρόσφατες φυσικές καταστροφές.
Η παράδοση του εξοπλισμού έγινε στον χώρο του σχολείου τη Δευτέρα, 11 Δεκεμβρίου, με την παρουσία του Αντιδημάρχου Παλαμά, κ. Δημητρίου Καρακώστα, της Γενικής Διευθύντριας της Λεοντείου Σχολής Νέας Σμύρνης, κ. Δ. Τσαούση, του Διευθυντή Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης ΔΔΕ Καρδίτσας, κ. Κ. Ζαχαρή, του Διευθυντή του σχολείου κ. Β. Κουτσώνη, καθώς και καθηγητριών και μαθητών/-τριών της Λεοντείου".