Πραγματοποιήθηκε ο αγιασμός στο ΓΕΛ Παλαμά τη Δευτέρα 2 Οκτωβρίου Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Τοπική Επικαιρότητα
- Εκτύπωση
![Πραγματοποιήθηκε ο αγιασμός στο ΓΕΛ Παλαμά τη Δευτέρα 2 Οκτωβρίου](/media/k2/items/cache/d611738b9616f2d91edf4680fe1ef4c1_L.jpg?t=20231003_084421)
Μετά από πολλές δύσκολες μέρες για τον τόπο μας και αναβολές πραγματοποιήθηκε τη Δευτέρα 2 Οκτωβρίου ο αγιασμός για το σχολικό έτος 2023-24 στο Γενικό Λύκειο Παλαμά.
Ο διευθυντής κ. Ριζάς Σωτήριος και ο σύλλογος διδασκόντων υποδέχτηκαν όλους τους μαθητές και τις μαθήτριες στην πρώτη εναρκτήρια ημέρα του σχολικού έτους 2023 -2024 με μεγάλη χαρά. Ο διευθυντής καλωσόρισε τους καινούργιους μαθητές, ευχήθηκε σε όλους καλή και δημιουργική χρονιά και τους επισήμανε ότι τόσο ο ίδιος όσο και οι καθηγητές τους θα είναι αρωγοί και συμπαραστάτες τους σ’αυτή τη δύσκολη συγκυρία. Στον αγιασμό παραβρέθηκε επίσης, ο Διευθυντής της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Καρδίτσας, κ. Ζαχαρής Κωνσταντίνος, ο οποίος διαβεβαίωσε τους μαθητές ότι έγιναν όλες οι απαραίτητες ενέργειες για την ασφαλή επιστροφή τους στο σχολείο και τόνισε το συγκινητικό κύμα αλληλεγγύης από τα σχολεία όλης της Ελλάδας που αγκάλιασε το ΓΕΛ Παλαμά. Τέλος, θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε και τον κ. Οικονόμου Κωνσταντίνο, σχολικό σύμβουλο και υπεύθυνο παιδαγωγικής ευθύνης του σχολείου μας, για την παρουσία και την έμπρακτη στήριξή του.
Γενικό Λύκειο Παλαμά