Προσωρινός ανάδοχος για τη βελτίωση αγροτικής οδοποιίας Δήμου Μουζακίου Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Τοπική Επικαιρότητα
- Εκτύπωση
![Προσωρινός ανάδοχος για τη βελτίωση αγροτικής οδοποιίας Δήμου Μουζακίου](/media/k2/items/cache/cfa6c7e995ef767b326a960510c5ee44_L.jpg?t=20240520_064755)
Ο οικονομικός φορέας «ΧΑΤΖΗΓΑΚΗΣ ΤΕΧΝΙΚΗ Α.Ε.», με ποσοστό έκπτωσης 16,65% ανακηρύχθηκε προσωρινός ανάδοχος για την κατασκευή του μείζονος σημασίας, για τον Δήμου Μουζακίου, έργο που αφορά στη βελτίωση της αγροτικής οδοποιίας.
Το μέγεθος του έργου αποτυπώνεται και στον αρχικό του προϋπολογισμό που ανέρχεται σε 2.987.903,23 ευρώ πλέον ΦΠΑ.
Η διαδικασία ανάδειξης αναδόχου ήταν ο ανοικτός ηλεκτρονικός διαγωνισμός, στον οποίο δήλωσαν συμμετοχή υποβάλλοντας φακέλους πέντε οικονομικοί φορείς. Δικαιολογητικά και πρόσφορές όλων έγιναν δεκτά από την αρμόδια επιτροπή η οποία και πρότεινε τον φορέα «ΧΑΤΖΗΓΑΚΗΣ ΤΕΧΝΙΚΗ Α.Ε.» που έδωσε την μεγαλύτερη έκπτωση ως προσωρινό ανάδοχο.
Η εισήγησή της έγινε δεκτή από την Δημοτική Επιτροπή με ομόφωνη απόφαση.
Η δεύτερη μεγαλύτερη έκπτωση που δόθηκε ανέρχεται σε 14%, ενώ η μικρότερη ήταν της τάξεως του 3%.
Π.Κ.