Χωρίς νερό ένα 12ωρο ο Παλαμάς και οι κοινότητες - Ξεκίνησε η αποκατάσταση της βλάβης (Ανανέωση 11.50) Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Τοπική Επικαιρότητα
- Εκτύπωση
![Χωρίς νερό ένα 12ωρο ο Παλαμάς και οι κοινότητες - Ξεκίνησε η αποκατάσταση της βλάβης (Ανανέωση 11.50)](/media/k2/items/cache/9d35fb69c7e8813a06331a93e2a141f9_L.jpg?t=20231126_095306)
Χωρίς νερό παραμένει από το βράδυ του Σαββάτου (25/11) η πόλη του Παλαμά και οι κοινότητες του Δήμου που υδρεύονται από τη γεώτρηση της Μεταμόρφωσης.
Σύμφωνα με την ενημέρωση που είχε το KarditsaLive.Net από το Δήμαρχο Παλαμά Γ. Σακελλαρίου το πρόβλημα οφείλεται σε βλάβη στην ηλεκτροδότηση της περιοχής και προς το παρόν δεν έχει εντοπιστεί από τους τεχνικούς του ΔΕΔΔΗΕ ώστε να προχωρήσουν στην αποκατάστασή της. Γίνονται ενέργειες ωστόσο χωρίς προς το παρόν να υπάρχει χρονοδιάγραμμα αποκατάστασης.
Σύμφωνα με νεώτερη (11.50) ενημέρωση η βλάβη έχει πλέον εντοπιστεί σε ανάχωμα του Σοφαδίτη και γίνονται ενέργειες από τους τεχνικούς του ΔΕΔΔΗΕ για να αποκαταστασθεί η ηλεκτροδότηση και εν συνεχεία να αποκατασταθεί και η βλάβη στην ύδρευση, κάτι που αναμένεται σχετικά σύντομα.