Όλγα Μακρή: Τηρούνται απαρέγκλιτα οι κανόνες στη λαϊκή αγορά - Αρκετή κίνηση στους δρόμους της Καρδίτσας παρά την εποχή Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Τοπική Επικαιρότητα
- Εκτύπωση
![Όλγα Μακρή: Τηρούνται απαρέγκλιτα οι κανόνες στη λαϊκή αγορά - Αρκετή κίνηση στους δρόμους της Καρδίτσας παρά την εποχή](/media/k2/items/cache/9b68a4f68465d14a97738119b27b1603_L.jpg)
Για απαρέγκλιτη τήρηση όλων των συμφωνηθέντων μεταξύ Δήμου και Σωματείων επαγγελματιών που δραστηριοποιούνται στη Λαϊκή Αγορά, μίλησε στο KarditsaLive.Net η αντιδήμαρχος κ. Όλγα Μακρή.
Συγκεκριμένα ανέφερε πως οι κανόνες που τέθηκαν προκειμένου να προφυλαχθεί ο πρόσφατα ανακατασκευασμένος περιβάλλων χώρος της Δημοτικής Αγοράς είναι όλοι σε ισχύ και οι παραγωγοί και πωλητές τους σέβονται σε απόλυτο βαθμό.
Υπάρχουν, μας είπε κάποια παράπονα από ορισμένες επιχειρήσεις που δραστηριοποιούνται πέριξ της Δημοτικής Αγοράς για το ωράριο τροφοδοσίας που δεν επιτρέπει να ανεβαίνουν οχήματα πέρα από μία συγκεκριμένη ώρα, αλλά σε γενικές γραμμές όλα κυλούν ομαλά και ο χώρος προστατεύεται.
Πάντως, υπογράμμισε, σύντομα θα προστεθούν θέσεις φορτοεκφόρτωσης σε γύρω δρόμους και θα διευκολυνθεί, με αυτό τον τρόπο η τροφοδοσία.
Τέλος απαντώντας σε ερώτημά μας για την κίνηση στους κεντρικούς δρόμους της Καρδίτσας, για τους οποίους αποκομίζει εικόνα η Δημοτική Αστυνομία, μας είπε πως παρότι βρισκόμαστε στην εβδομάδα πριν τον Δεκαπενταύγουστο και πολλοί Καρδιτσιώτες έχουν εγκαταλείψει την πόλη, η κίνηση στο κέντρο είναι μεν μειωμένη αλλά όχι στο σημείο που θα περίμενε κανείς ή που έχει συνηθίσει να βλέπει αυτή την εποχή.
Πιθανόν, τόνισε, αυτό να οφείλεται στο ότι έχουν έρθει επισκέπτες αλλά και σε λιγότερες αναχωρήσεις από τις αναμενόμενες.
Π.Κ.