2η τρίμηνη παράταση για την αποκατάσταση ζημιών λόγω "Ιανού" στην Τ.Κ. Πετρίλου Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Τοπική Επικαιρότητα
- Εκτύπωση
![2η τρίμηνη παράταση για την αποκατάσταση ζημιών λόγω "Ιανού" στην Τ.Κ. Πετρίλου](/media/k2/items/cache/8a4565428c5489843f9e12f48f6c9464_L.jpg)
Παράταση τριών μηνών, τη δεύτερη συνολικά, χορήγησε το Δημοτικό Συμβούλιο Αργιθέας για την περαίωση του έργου «Αποκατάσταση ζημιών λόγω ΙΑΝΟΥ στην Τ.Κ. Πετρίλου», αρχικού προϋπολογισμού 140.000 ευρώ και συμβατικού 127.400,01 ευρώ.
Η σύμβαση για το έργο υπεγράφη στις 27 Δεκεμβρίου 2022 και έχει εξάμηνη διάρκεια, μέχρι 27 Ιουνίου 2023. Δόθηκε μία τρίμηνη παράταση έως τον Σεπτέμβριο του 2023 και ο ανάδοχος επανήλθε ζητώντας μια δεύτερη, οκτώ μηνών αυτή την φορά, έως τον Μάιο του 2024, επικαλούμενος καθυστερήσεις λόγω των έντονων καιρικών φαινομένων που δεν επέτρεψαν την εκτέλεση των εργασιών που προβλέπονται στη τεχνική μελέτη.
Τελικά η επιτροπή εισηγήθηκε τρίμηνη παράταση μέχρι στις 27 Δεκεμβρίου του 2023 που ενέκρινε το Δημοτικό Συμβούλιο.
Π.Κ.