8ωρη απαγόρευση κυκλοφορίας οχημάτων την Τρίτη (17/10) σε τμήμα της Επ.Ο. Μακρυχωρίου - Ψαθοχώρας Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Τοπική Επικαιρότητα
- Εκτύπωση
![8ωρη απαγόρευση κυκλοφορίας οχημάτων την Τρίτη (17/10) σε τμήμα της Επ.Ο. Μακρυχωρίου - Ψαθοχώρας](/media/k2/items/cache/c762381cad2fe4f665ea369a05320d7c_L.jpg)
Με απόφαση της Αστυνομικής Διεύθυνσης Καρδίτσας απαγορεύεται η διέλευση κάθε είδους οχήματος, την Τρίτη 17 Οκτωβρίου και κατά τις ώρες από 09:00΄ έως 17:00΄, επί της Επαρχιακής οδού Μακρυχωρίου - Ψαθοχώρας,
μεταξύ της εισόδου Τ.Κ. Μακρυχωρίου και της Επ.Οδ. Καρδίτσας - Μαραθέας, στο ύψος του ποταμού Καλέντζη για την εκτέλεση εργασιών καθαρισμού ποταμών.
H κυκλοφορία των οχημάτων θα διεξάγεται μέσω των πλησιέστερων Επαρχιακών οδών, καθώς επίσης και σύμφωνα με την υφιστάμενη σήμανση, ενώ με ευθύνη του αιτούντα δεν θα παρεμποδιστεί η διέλευση των λεωφορείων του Αστικού και Υπεραστικού ΚΤΕΛ Καρδίτσας.