Σε αγορά ενός εκσκαφέα - φορτωτή θα προχωρήσει ο Δήμος Λίμνης Πλαστήρα
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Τοπική Επικαιρότητα
- Εκτύπωση
Στην αγορά ενός εκσκαφέα-φορτωτή θα προχωρήσει το επόμενο διάστημα ο Δήμος Λίμνης Πλαστήρα εκμεταλλευόμενος το πρόγραμμα "Φιλόδημος ΙΙ" με το οποίο επιχορηγείται με το ποσό των 135.000 ευρώ.
Το θέμα ήρθε σε συζήτηση στο Δημοτικό Συμβούλιο με την πρόεδρο του Δημοτικού Συμβουλίου Κα Χρήστου Όλγα να εισηγείται το θέμα για αγορά ενός εκσκαφέα - φορτωτή με προϋπολογισμό 120.000 ευρώ ο οποίος θα συνοδεύεται από δύο ζεύγη αντιολησθητικών αλυσίδων με προϋπολογισμό 5.000 ευρώ ενώ το υπόλοιπο ποσό των 10.000 ευρώ θα διατεθεί για την αγορά ενός κλαδοκόπτη.
Η πρόταση πέρασε κατά πλειοψηφία με τους Δ.Σ. κ.κ. Αντωνίου και Παΐση να ψηφίζουν αρνητικά.