Απ. Κολοκύθας: "Η αδιαφορία της Δημοτικής Αρχής, για τα σκουπίδια, συνεχίζεται" Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Άρθρα
- Εκτύπωση
Καθημερινά οι πολίτες τόσο στην πόλη όσο και στα χωριά βρίσκονται αντιμέτωποι με τα σκουπίδια που έχουν κατακλύσει τις γειτονιές τους.
ΟΙ κάδοι ξεχειλίζουν,οι δρόμοι και τα πεζοδρόμια έχουν γεμίσει απο σακούλες σκισμένες και αποφάγια,τα σκυλιά και οι γάτες ανακατεύουν και διασκορπίζουν τα σκουπίδια ψάχνοντας για φαγητό με αποτέλεσμα τα μικρόβια να εξαπλώνονται παντού,ακόμα και δίπλα στα σχολεία με τα παίδια να παίζουν σε απόσταση αναπνοής.
ΟΙ πολίτες δεν τολμούν να ανοίξουν τα παράθυρα διότι υπάρχει έντονη δυσοσμία που φτάνει μέχρι τις αυλές τους, φανταστείτε τι θα γίνει μόλις αρχίσουν οι πρώτες ζέστες. Εάν συνεχιστεί αυτή η κατάσταση κινδυνεύει η δημόσια υγεία. Κύριε δήμαρχε κύριε αντιδήμαρχε καθαριότητας μην παίζετε με την υγεία των πολιτών. Αυξήστε τα δρομολόγια συλογγής αποριμμάτων που μειώσατε, για να μπορέσουν οι κοινότητες να ανασάνουν. ΟΙ κάτοικοι πληρώνουν δημοτικά τέλη ανάλογα με τα δρομολόγια.
Κύριε δήμαρχε κύριε αντιδήμαρχε σας κρούω το καμπανάκι του κινδύνου διότι οι αρώστιες βρίσκονται προ των πύλων. Βρείτε άμεσα λύση πρίν ξεσπάσει καμία επιδημία. Απο λόγια και υποσχέσεις έχουμε χορτάσει πράξεις θέλουμε. Ο δήμαρχος σε πρόσφατη συνέντευξη είπε πως ντρέπεται για την εικόνα τις πόλης, τα συμπεράσματα δικά σας...
Αποστόλης Κολοκύθας
Στέλεχος της «Τελεία» του Απ. Γκλέτσου στο Ν. Καρδίτσας