Αντ. Κωνσταντέλλος: Ανθισμένα...ποδήλατα ομορφαίνουν τον Παλαμά Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Άρθρα
- Εκτύπωση
Τα παλιά ποδήλατα που έγραψαν χιλιάδες χιλιόμετρα στην άσφαλτο και τους χωματόδρομους του κάμπου, ακούραστα εργαλεία δουλειάς, αλλά και βόλτας απέκτησαν έναν νέο ρόλο και σε συνδυασμό με τις ανθισμένες γλάστρες που τα πλαισίωσαν, αποτελούν μια πολύ ενδιαφέρουσα και καλόγουστη εικαστική παρέμβαση στο κέντρο του Παλαμά που μόνο θετικά σχολιάζεται από ντόπιους και επισκέπτες της πόλης μας.
Καλά τα έργα των “αστικών αναπλάσεων” και πολύτιμοι οι πόροι του ΕΣΠΑ που αγωνίζονται όλοι να εξασφαλίσουν, αλλά σε κάποιες περιπτώσεις και η φαντασία είναι αρκετή.
Αντώνης Κωνσταντέλλος
Βιολόγος
Πρώην Πρόεδρος Δημοτικού Συμβουλίου Παλαμά
(Αναγκαία διόρθωση) δείτε εδώ