Μέλλον και Προοπτική ανάπτυξης του τόπου μας μέσα απ’ τον πολιτιστικό και Θρησκευτικό τουρισμό Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Άρθρα
- Εκτύπωση
Ανήμερα του Αγίου Δημητρίου επισκέφτηκαν το χωριό μας και έμειναν κατενθουσιασμένοι κάτοικοι της Θεσσαλονίκης.
Συγκεκριμένα δύο Λεωφορεία με επικεφαλής τον καθηγητή φυσικής του Αριστοτέλειου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης κ. Στάθη Πολυχρονιάδη με άλλους αξιόλογους συναδέλφους επιστήμονες επισκέφτηκαν το Ιστορικό-Λαογραφικό Μουσείο ΄΄Γ. ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ,, το Σπίτι- Μουσείο του Ήρωα, το μουσείο Λαϊκής Τέχνης της κας Μελπομένης Τζιουβάρα, τη Σπηλιά, την Ι.Μ. Αγίου Γεωργίου – Καραϊσκάκη και απόλαυσαν τον καφέ τους στην όμορφη πλατεία μας με τον έφιππο Ανδριάντα του Ήρωα. Την ξενάγηση στους παραπάνω χώρους έκανε ο πρόεδρος του Πολιτιστικού Συλλόγου κος Δ.Γιώτης.
ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΜΑΥΡΟΜΜΑΤΙΟΥ "Ο ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ"