"Ο ανταγωνισμός στο χώρο των καυσίμων λειτουργεί στην Καρδίτσα;" του Παν. Μανώλη Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Άρθρα
- Εκτύπωση
λόγω της εργασίας μου μετακινούμαι καθημερινά στα Τρίκαλα. Από καιρό έχω διαπιστώσει μια σημαντική διαφορά στις τιμές των καυσίμων μεταξύ Τρικάλων και Καρδίτσας.
Τις τελευταίες μέρες όμως, κατά τη διάρκεια κάποιων μετακινήσεών μου στη Λάρισα διαπίστωσα κι εκεί τεράστια διαφορά στις τιμές σε σχέση με την Καρδίτσα. Διαφορά που ξεπερνά τα 11 λεπτά σήμερα και να φανταστείτε ότι μία τιμή (1.589) σε ένα πρατήριο της Λάρισας έχει ήδη μια εβδομάδα, ενώ μια βδομάδα πριν η διαφορά σε σχέση με την Καρδίτσα ήταν ακόμη μεγαλύτερη.
Από τις φωτογραφίες που σας επισυνάπτω θα διαπιστώσετε τιμές που στην Καρδίτσα δεν τις έχουμε δει το τελευταίο διάστημα, αλλά και που ούτε να τις φανταστούμε νομίζω μπορούμε.
Άραγε εμείς είμαστε παιδιά κατώτερου θεού;
Ο περιβόητος ανταγωνισμός στην Καρδίτσα λειτουργεί;
Υπάρχει κανείς αρμόδιος, υπεύθυνος για τον έλεγχο των τιμών και τη λειτουργία του ανταγωνισμού;
Παναγιώτης Μανώλης