Οι σπουδαστές της Σχολής Βοηθών Νοσηλευτών στο πλάι των εργαζομένων της ΕΡΤ Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Άρθρα
- Εκτύπωση
Ο Πρόεδρος σπουδαστών της Σχολής Βοηθών Νοσηλευτών Γενικού Νοσοκομείου Καρδίτσας Άγγελος Ευάγγελος και το πενταμελές της σχολής για το κλείσιμο της Ε.Ρ.Τ.:
Θεωρούμε απαράδεκτο έως και τραγικό θα λέγαμε το κλείσιμο της ελληνικής ράδιο τηλεόρασης δεν υφίσταται χώρα –κράτος χωρίς δημόσια τηλεόραση. Η απερίσκεπτη αυτή κίνηση θα τολμούσαμε να πούμε πώς είναι μια φίμωση του ελεύθερου λόγου και της δημοκρατίας και μιλάμε για μια κίνηση ματ για την κυβέρνηση αλλά και για την αντιπολίτευση που υποβαθμίζει και οδηγεί την χωρά στο απόλυτο μηδέν. Μια χώρα που έχει γεννήσει την δημοκρατία και την ελευθερία. Αυτή την χώρα πάνε να την φτάσουν στο κατώτατο επίπεδο ζωής και κάτω από τα όρια της φτώχειας κλείνοντας σχολεία νοσοκομεία και τώρα το κλείσιμο της ελληνικής τηλεόρασης κλείνουν ότι έχει να κάνει με ενημερωτικό μορφωτικό αλλά και υγειονομικό επίπεδο του Έλληνα πολίτη.
Εμείς όλοι οι σπουδαστές αλλά και το προεδρείο μας είναι μαζί σας διπλά σας αυτό που έχουμε να πούμε και να δηλώσουν – να φωνάξουμε αν θέλετε είναι η απαράδεκτη λίστα μισθοδοσίας του προσωπικού της ελληνικής τηλεόρασης που αμφιβάλουμε εάν είναι αληθές όλα αυτά τα ποσά και τα ονόματα που αναγράφονται, ακόμη και αλήθεια να είναι τα ονόματα είναι 50 ,60 και αν! Οι υπόλοιποι 2,600 είναι απλά καθημερινά άτομα που παλεύουν να τα βγάλουν πέρα να επιβιώσουν όπως όλοι μας σε μια χώρα που θέλει να φτάσει τους φτωχούς στον πάτο και τους πλούσιους στην κορυφή. Για ακόμη μια φόρα αποδεικνύει η ανικανότητα της κυβέρνησης αλλά και της αντιπολίτευσης στο να ανταπεξέλθουν στις απαιτήσεις του μνημονίου και της ευρωπαϊκής ένωσης που μόνοι τους δέχτηκαν ψήφισαν και υπέγραψαν.
Είμαστε δίπλα σας κρατήστε γερά!
Με εκτίμηση και συμπαράσταση.
Άγγελος Ευάγγελος