Λονδίνο 2017: Καλός χρόνος και 24η θέση για την Αντιγόνη Ντρισμπιώτη
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Άλλα Αθλήματα
- Εκτύπωση
Πολύ καλή εμφάνιση στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Στίβου στο Λονδίνο από την Αντιγόνη Ντρισμπιωτη, που τερμάτισε 24η στα 20χλμ βάδην με 1.32.03, επίδοση που αποτελεί φετινό της ρεκόρ.
Η Καρδιτσιώτισσα αθλήτρια έδωσε τον καλύτερο εαυτό της βελτιώνοντας κατά 44'' την φετινή της επιδοση αλλά και 1:39'' την επίδοση από το προηγούμενο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα της Μόσχας όταν και είχε κατακτήσει την 32η θέση.
Θυμίζουμε τέλος ότι ατομικό ρεκόρ της αθλήτριάς μας είναι χρόνος 1.30.56.
Νέα παγκόσμια πρωταθλήτρια είναι η 21χρονη Τζιάγιου Γιανγκ (Κίνα) που τερμάτισε σε 1.26.18 με νέο ατομικό ρεκόρ και κατέκτησε το πρώτο μετάλλιο της σε μεγάλη διοργάνωση. Δεύτερη με 1.29.19 ήταν η Μαρία Γκονζάλεζ και τρίτη η Ιταλίδα Αντονέλα Παλμισάνο με ατομικό ρεκόρ (1.26.36).
Τελευταία τροποποίηση στις13 Αυγούστου 2017, 16:54